Żużel - Lindgren o DPŚ – To dobrze na nas działa.

Szwedzki żużel w ostatnich latach nie rozwija się tak dobrze jakby mógł. W ścisłej czołówce znajduje się jedynie weteran Fredrik Lindgren, który wierzy, że niebawem ta sytuacja się zmieni.

Kadra Morgana Anderssona w niedawnym Drużynowym Pucharze Świata swoją przygodę zakończyła na barażach, gdzie nie zdołała nawet nawiązać walki z genialnymi tego dnia Australijczykami. Kapitan Fredrik Lindgren starał się jak mógł, lecz wsparcie od Kima Nilssona, Jacoba Thorssella czy Olivera Berntzona było nieco za małe. Weteran torów w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl przyznaje, że wierzy w rozwój czarnego sportu w swojej ojczyźnie.

„Mam nadzieję, że to się zmieni. Potrzebujemy, aby zawodnicy tacy jak Jacob Thorssell, Oliver Berntzon, Kim Nilsson mogli nabywać coraz większego doświadczenia, choćby w zawodach takich jak DPŚ. Nie mieli zbyt dużo okazji do tej pory, aby zaznać takiego ścigania. Tak samo jak zawodnicy, którzy ścigają się w SGP2. Także mam nadzieję, że nadejdzie jeszcze pozytywna przyszłość dla Szwecji w żużlu.”

Kapitan Szwedów oraz zawodnik Platinum Motoru Lublin sentymentalnie sięgnął do 2015 roku, kiedy to wraz z Andreasem Jonssonem poprowadzili swój kraj do złota – Oczywiście, że pamiętam, zdobyłem wtedy 11 punktów, startowaliśmy w Vojens. Finał został przeniesiony na następny dzień z powodu deszczu. Było bardzo blisko, jeśli chodzi o punkty, wśród liderujących drużyn – naszej i duńskiej. Udało mi się wygrać jeden z decydujących biegów, dzięki czemu Andreas Jonsson mógł w swoim – ostatnim biegu zawodów – zapewnić nam złoto. To było fantastyczne – dodał Szwed.

Wielu osobom formuła DPŚ znacząco bardziej pasuje niż SoN. Zdanie to popiera w stu procentach Lindgren, który widzi w tym o wiele więcej dobrego dla reprezentacji – Definitywnie dużo bardziej wolę tę formułę od Speedway of Nations. Większa grupa chłopaków, którzy mogą startować jako drużyna, spotkać się, pobyć razem. Uważam, że to dobrze na nas działa. Jacob czy Olivier mieli mniej szans, aby zaznać podobnego poziomu ścigania. W SoN mamy tylko dwóch zawodników, a tak kolejni mają okazję do zdobycia ważnego doświadczenia – zakończył Fredrik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to