Maciej Janowski pojedzie w Wielkiej Brytanii

Żużel – Maciej Janowski pojedzie w Wielkiej Brytanii!

Rok 2024 dla brązowego medalisty SGP z sezonu 2022 będzie na swój sposób inny. „Magica” po raz pierwszy od lat zabraknie w cyklu wyłaniającym najlepszego żużlowca na świecie. Zawodnik Betard Sparty Wrocław w związku z wolnym miejscem w terminarzu, zdecydował się na kontrakt z Oxford Spires!

Ostatni raz jednego z najlepszych polskich żużlowców na brytyjskich owalach mieliśmy okazje oglądać w 2015 roku, kiedy to reprezentował barwy Poole Pirates. Janowski od czasów dostania się do Speedway Grand Prix zrezygnował z SGB Premiership i skupił swoje siły na Mistrzostwach Świata, Polskiej oraz Szwedzkiej lidze. W przyszłym roku w związku z brakiem stałej dzikiej karty to się zmieni, a kapitana WTS-u zobaczymy w ekipie debiutującej na szczeblu SGB Premiership – Oxford Spires.

O ważności przyszłego sezonu dla drużyny z Oxfordu powiedział jeden z członków sztabu szkoleniowego – Jesteśmy na początku jednego z najbardziej ekscytujących okresów w 84-letniej historii naszego klubu. Premiership to jedna z najbardziej konkurencyjnych lig żużlowych na świecie. Stworzyliśmy zespół, który naszym zdaniem może przekroczyć granice nie tylko rejonu Oxford, ale też na świecie – zaznaczył menedżer Peter Schroeck w rozmowie z klubowymi mediami. Szkoleniowiec drużyny odniósł się także do transferu Macieja Janowskiego – Posiadanie Macieja Janowskiego w ekipie to dla nas świetna wiadomość. Będzie naszym liderem. Jeszcze w 2022 roku był trzecim najlepszym żużlowcem świecie. Może pochwalić się niesamowitymi statystykami na światowym poziomie – podsumował.

W Oxfordzkiej ekipie znajdziemy też takie nazwiska jak Chris Harris, Nicolai Klidnt, Rohan Tungate, Lewis Kerr, Ashton Boughen czy Charles Wright.

Maksymilian Grubski, ŻużelNews.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to