Madsen wraca do rodzimej ligi

Żużel – Madsen wraca do ligi duńskiej.

34 – latek nie ukrywa, że jego głównym celem jest jazda w lidze polskiej oraz walka o tytuł indywidualnego mistrza świata. Ku zaskoczeniu wszystkich lider Włókniarza Częstochowa zdecydował się na powrót do rodzimej SpeedwayLigaen.

Wicemistrz świata sprzed roku zdecydował się na taki ruch w okolicznościach kontuzji jego rodaków Andersa Thomsena oraz Nicolaia Klindta. Ci wypadli z jazdy po poważnych upadkach. Pierwszy z nich nabawił się urazu podczas ostatniego turnieju SGP, a bardziej doświadczony zawodnik brał udział w fatalnie wyglądającej kraksie w lidze polskiej. Sam Leon co prawda miał jeździć w tegorocznych rozgrywkach SpeedwayLigaen w barwach swojego rodzimego klubu z Brovst, jednak ten wycofał z rozgrywek.

Jak sam zainteresowany przyznaje ten transfer może mu bardzo dużo dać w kontekście zbliżającego się Speedway Grand Prix Danii, które rozegra się w Vojens – Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości jazdy w lidze duńskiej. Jednocześnie widzę w tym wielką szansę, na lepsze dopasowanie się do trzech kolejnych rund Speedway Grand Prix, a szczególnie do przedostatniej, która będzie mieć miejsce w Vojens.

Oprócz Madsena do Sonderjyllands Elite Speedway dołączył Mikkel Andersen, mistrz świata cyklu SGP3. Dyrektor Klubu, Jacob Olsen wierzy, że transfer Madsena pomoże w obronie mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to