Mateusz Cierniak z trzecim kontraktem

Żużel – Mateusz Cierniak z trzecim kontraktem!

Pierwszy seniorski rok w karierze Mateusza Cierniaka zapowiada się niezwykle aktywnie. Poza startami w kraju oraz Szwecji, dwukrotny Indywidualny mistrz świata juniorów wystartuje w Danii!

Za zawodnikiem Platinum Motoru Lublin niezwykle udany okres juniorski. Kończy go przede wszystkim z dwoma złotymi krążkami SGP2 oraz dwoma tytułami Drużynowego Mistrza Polski z Platinum Motorem Lublin. Co ciekawe zarówno indywidualne i zespołowe sukcesy zdobywał rok po roku, co już teraz zapisuje go na kartach historii czarnego sportu.

Jak wiemy przejście w rolę seniora dla młodych zawodników bywa bardzo ciężkie. Mniej jazdy w turniejach doskwiera, lecz Mateusz Cierniak już w minionym roku często rezygnował ze wspomnianych zawodów, co tylko daje nam więcej przekonania w jego talent, a sam zawodnik podpisał właśnie kolejny zagraniczny kontrakt.

Mowa oczywiście o Danii, a konkretnie o zespole Fjelsted Speedway Klub. Działacze na czele z Ib Pedersenem wykorzystali przejście Cierniaka do seniorskiej formacji, co sprawia, że będzie miał on zdecydowanie więcej czasu. Na korzyść Duńczyków zagrała także znajomość wspomnianego Pedersena z ojcem Mateusza, Mirosławem, który miał okazje ścigać się w latach 1995-1997 w drużynie z Herning.

Podwójny mistrz świata w drużynie Fjelsted! Tak, to co czytasz to prawda! Udało nam się przekonać Mateusza Cierniaka do podpisania kontraktu – czytamy w komunikacie Duńskiej ekipy.

Działacze ponadto zapowiadają, że to dopiero początek ich ruchów transferowych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to