Norbert Kościuch

Żużel – Norbert Kościuch: „Lubię tą widowiskową jazdę”

Doświadczony zawodnik po słabszych ostatnich latach poszuka dobrej formy na „starych śmiechach”. W pierwszym przedsezonowym sparingu „Norbi” błyszczał na tle pierwszoligowego rywala. Jak sam komentuje – Myślę, że jest już u mnie stuprocentowa gotowość do sezonu.

Wychowanek Unii Leszno o ostatnich latach, a szczególnie sezonie w barwach Energi Wybrzeże Gdańsk chciałby jak najszybciej zapomnieć. Mała liczba startów okraszona problemami z wypłatami to ostatnie czego mógłby sobie życzyć zawodnik. Teraz jednak 39 – letni żużlowiec stanowić powinien o sile Polonii Piła, w której przed laty błyszczał. Jak przyznaje zima była długa, lecz czas ten przydał się po jego upadku na koniec minionej kampanii – Po ostatnich zawodach w Pile (dość długo dochodziłem do siebie, ale zima była długa i jest już wszystko w porządku. Super się czuję, fizycznie wszystko jest ok, na motocyklu też czuję się już bardzo dobrze. Myślę, że jest już u mnie stuprocentowa gotowość do sezonu – przyznaje na łamach poloniapila.com.pl.

Kościuch w sparingu z H. Skrzydlewska Orłem Łódź w dwóch pierwszych wyjazdach zanotował pewne trójki, a w kolejnych było nieco słabiej, jednak sam zainteresowany zdradza powody – W drugiej części sparingu zmieniłem motocykl. Wiadomo, że takie zawody są po to aby testować. W jednym z motocykli zauważyliśmy coś, chcieliśmy przetestować to w drugim. Niekoniecznie to zagrało, ale właśnie po to mamy takie zawody, żeby wybrać te najlepsze opcje. Wiemy co musimy zmienić, co poprawić i na pewno będziemy jeszcze te kwestie dopracowywać na kolejnych treningach – wyjaśnia.

Popularny „Norbi” wyjawił również swoje odczucia co do toru. Ten na ten czas jeszcze nie jest idealny o jakim marzyliby zawodnicy Polonii, lecz do początku sezonu jeszcze sporo czasu na korekty – Co do toru, to każdy z nas ma swoje przemyślenia, chcemy się nimi podzielić, rozmawiamy o tym z Hansem Nielsenem. Fajnie, że każdy z nas ma podobne zdanie, bo to powinno nam ułatwić sprawę – rozpoczął – Dla mnie oczywiście fajnie jakby szeroka zaczęła chodzić, nie ukrywam tego, ale oczywiście jeśli trzeba będzie znaleźć inną optymalną ścieżkę, to też nie będzie problemu. Lubię tą widowiskową jazdę, cieszy mnie ona tak samo jak oglądających. Czy to jednak będzie możliwe tak, jak kilka lat temu zobaczymy. Geometria toru jest taka sama, ale trochę inaczej są już pochylone łuki – skwitował.

Polonia Piła zainauguruje sezon Krajowej Ligi Żużlowej starciem przeciwko Kolejarzowi Opole już 30 marca o 15:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to