Oskar Polis zawodnikiem Rospiggarny

Żużel – Oskar Polis zawodnikiem Rospiggarny!

Wychowanek Włókniarza Częstochowa w przyszłym roku zadebiutuje w dwóch nowych ekipach. W Polsce pojedzie dla Orła Łódź, a w Szwecji dla Rospiggarny Hallstavik!

27 – latek rodem z Blachowni ma za sobą kolejny świetny sezon na torach 2. Ligi Żużlowej. Były zawodnik Kolejarza jak nas przyzwyczaił przewodził swojej drużynie, czego najlepszym dowodem jest piąta najlepsza w rozgrywkach średnia na poziomie 2,225 pkt/bieg. Teraz jednak Polisa czekają nowe wyzwania, w które zresztą sam celuje. Przede wszystkim wchodzi na wyższy szczebel rozgrywkowy wraz z H. Skrzydlewska Orłem Łódź, gdzie ma być podstawowym członkiem formacji krajowej u boku Daniela Kaczmarka bądź Tomasza Gapińskiego.

Zmiany Oskar zazna także w Bauhaus-Ligan. Dotychczas startował w barwach Piratów z Motali, a w przyszłym roku zadebiutuje w kevlarze Rospiggarny Hallstavik, jednocześnie łącząc siły z innym rodakiem – Wiktorem Przyjemskim. Co ciekawe w dużej mierze do transferu Polaka przyczynił się jego dobry występ, kiedy to wraz z Piraterną zagościł na obiekcie w Hallstavik. Wywalczył wtedy 13 oczek, czym wpadł w oko Peterowi Janssonowi – Przyglądaliśmy mu się już po świetnym meczu na naszym torze. Zdobył trzynaście punktów, ale równie dobrze mogło być piętnaście. Oskar jest zawodnikiem jakiego potrzebujemy. Czuje, że będzie dobrze pasował do zespołu. Jest niezwykle ambitny i zawsze chce wygrywać. Przychodzi do nas z niską średnią, ale ta wcale nie oddaje jego potencjału. – zaznaczył menedżer drużyny.

Sam zawodnik także odniósł się do transferu w rozmowie z klubowymi mediami – Tor różni się trochę od tych, do których jestem przyzwyczajony, ale podobał mi się. Fajnie, że będę go miał teraz jako tor domowy – podsumował Polis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to