Żużel – Patryk Dudek zawalczy o powrót do Speedway Grand Prix!

Na takie wieści od dawna czekali fani popularnego „Duzersa”. Reprezentant Polski, a także krajowy lider KS Apatora Toruń zawalczy o występ w przyszłorocznym cyklu SGP, a wszystko to dzięki specjalnie przyznanej mu dzikiej karcie.

Co roku Międzynarodowa Federacja Motocyklu przydziela krajowym odpowiednikom określoną pulę miejsc dla sowich reprezentantów. PZM-owi przypadło 5 nominacji, z czego cztery mieliśmy rozstrzygnięte bardzo szybko za sprawą finału Złotego Kasku w Opolu, gdzie najlepsi okazali się Dominik Kubera, Kacper Woryna, Przemysław Pawlicki oraz Szymon Woźniak. Piąte miejsce miał zając nominowany przez Polski Związek Motorowy zawodnik, czyli tak naprawdę wybrany przez selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski – Rafał Dobruckiego.

Były żużlowiec zagwozdkę miał sporą, lecz po dokładnym przeanalizowaniu docenił wzrost formy Patryka Dudka, który po słabszych latach wraca na dobre tory będąc liderem KS Apatora Toruń obok Roberta Lamberta i Emila Sajfutdinowa. „Duzers” tym samym otrzymał dziką kartę na jedną z rund Eliminacyjnych, a o awans do GP Challenge zawalczy w Żarnowicy. Kubera stoczy bój w Abensbergu, a Woryna i Pawlicki w Debreczynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to