Żużel – Pojechali w Abensbergu oraz Debreczynie!

W poniedziałek na dwóch owalach rozpoczęto rundy kwalifikacyjne do tegorocznego Grand Prix Challenge. W Niemczech z kapitalnej strony zaprezentował się Kai Huckenbeck, a na Węgrzech błyszczał Przemysław Pawlicki, który otarł się o komplet.

Występ w cyklu Speedway Grand Prix dla każdego zawodnika to wielka szansa i nobilitacja, stąd tak wielkie zaangażowanie każdego, kiedy nadchodzą rundy kwalifikacyjne. W Abensbergu rywalizacja rozegrała się pod dyktando Kaia Huckenbecka. Uczestnik cyklu w tym sezonie od samego początku wygrywał każdy kolejny start i dopiero na sam koniec receptę na niego odnalazł Dominik Kubera, który zresztą razem z Rasmusem Jensenem i Maxem Fricke czyhali za plecami niemieckiego żużlowca. Wspomniana trójka zawody zakończyła z dorobkiem 13 oczek przez co konieczne było rozegranie biegu dodatkowego. W nim zwyciężył Duńczyk przed Polakiem i Kangurem.

TOP 4 rundy kwalifikacyjnej w Abensbergu (AWANS DO GP Challenge 2025)

1. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Rasmus Jensen (Dania) – 13 (3,3,2,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Dominik Kubera (Polska) – 13 (1,3,3,3,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
4. Max Fricke (Australia) – 13 (3,2,2,3,3) + 3. miejsce w biegu dodatkowym

Emocji nie zabrakło w Debreczynie, gdzie niemal perfekcyjne zawody zaliczył Przemysław Pawlicki. Polak podobnie jak Huckenbeck dopiero w ostatnim wyjeździe znalazł pogromcę, a nim okazał się być rodak starszego z braci Pawlickich – Kacper Woryna. „Śląski synek” z kolei o awans musiał stoczyć pojedynek w biegu dodatkowym z Andrzejem Lebiediewem i Frederikiem Jakobsenem. Z kolei na drugiej pozycji z dorobkiem 13 oczek rywalizacje zakończył dość niespodziewanie Antonio Lindbaeck.

TOP 4 rundy kwalifikacyjnej w Debreczynie (AWANS DO GP Challenge 2025)

1. Przemysław Pawlicki (Polska) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 13 (2,2,3,3,3)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 12 (1,3,3,3,2) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
4. Kacper Woryna (Polska) – 12 (3,1,3,2,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to