Polacy z kontraktami w Szwecji!

Żużel – Polacy z kontraktami w Szwecji

Okienko transferowe w Speedwayu otwarte jest nie tylko w Polsce. Szwedzi również kompletują swoje składy, a w ekipach z Bauhaus-Ligan i Allsvenskan znaleźli się nasi reprezentanci.

W piątkowe popołudnie nie jako potwierdziła się grafika zamieszczona na profilu Mateusza Tondera. Zawodnik tuż po podpisaniu kontraktu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk zaktualizował swoje grafiki, na których mogliśmy znaleźć herb Vargarny Norrkoeping. Co prawda wtedy jeszcze nic nie było oficjalnie ogłoszone, lecz włodarze za sprawą napływających pytań, potwierdzili angaż Polaka.

Jak niektórzy z Was widzieli, krążyły spekulacje, że Mateusz Tonder zostaje w klubie na sezon 2024. Teraz to oficjalnie możemy potwierdzić. Przedłużamy naszą współpracę trwającą od roku 2022. Mateusz ma ledwie 24, a zdobył już sporo doświadczenia na polskich torach, a także w Szwecji. Polak w minionym sezonie był jednym z najlepszych żużlowców Allsvenskan, a co ważne ciągle się rozwijał. Cieszymy się, że kolejny młody talent zostaje z nami – możemy przeczytać w komunikacie.

Swoje umowy ogłosili także Kacper Woryna i Gleb Czugunow. Pierwszy z Polaków zamienia Eskilstunę Smedernę na Lejonen Gislaved, gdzie liczy na znaczą poprawę formy w porównaniu z minionymi rozgrywkami. Natomiast nowy nabytek Arged Malesy Ostrów, Gleb Czugunow został żużlowcem Kumli Indianerny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to