Półfinały SoN wylosowane

Żużel – Półfinały SoN wylosowane!

Tegoroczne zmagania reprezentacyjne odbędą się w formule Speedway of Nations w Manchesterze. Kadra Polski poznała swoich rywali w pierwszym półfinale i możemy powiedzieć otwarcie, trafiliśmy najlepiej jak mogliśmy.

Od niedawna władze światowego żużla zdecydowały, że reprezentacyjne zmagania będą odbywały się w dwóch formułach na zmianę. W tamtym roku mogliśmy śledzić triumf Orłów w ramach Drużynowego Pucharu Świata. Teraz nadeszła pora na parową odmianę – SoN. Cała rywalizacja odbędzie się w Manchesterze na National Stadium, który od 9 do 13 lipca będzie gościć najlepszych żużlowców z całego świata.

Co najważniejsze dla nas, Polska znalazła się w pierwszym półfinale wraz ze Szwecją, Finlandią, Francją, Niemcami, Włochami oraz Ukrainą. W drugim półfinale stawka będzie jeszcze ciekawsza, bowiem zmierzą się Australijczycy, Duńczycy, Amerykanie, Czesi, Łotysze, Słoweńcy oraz Norwedzy.

Dodatkowo dzień przed finałem seniorów zmierzą się juniorzy w ramach SoN2, a o złoto zawalczy Polska, Wielka Brytania, Dania, Łotwa, Australia, Niemcy, Czechy oraz Szwecja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to