Żużel – Rafał Dobrucki o SGP: „Cykl został troszeczkę przewietrzony”

W sezonie 2024 w cyklu Speedway Grand Prix ujrzymy trzech Polaków. Obok czterokrotnego Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika wystąpią debiutanci – Szymon Woźniak oraz Dominik Kubera. W oczach selekcjonera kadry Polski, to może być coś dobrego dla samej rywalizacji.

Miniony rok na arenach międzynarodowych przyniósł nam bardzo dobrą wieść – Bartosz Zmarzlik zwyciężył po raz czwarty w klasyfikacji generalnej, ale nie zabrakło niestety tej nieco gorszej. Z cyklu po mizernej kampanii odpadli Maciej Janowski oraz Patryk Dudek, a organizatorzy temu pierwszemu powierzyli jedynie rolę drugiego rezerwowego. Przed rokiem w dywagacjach przedsezonowych Rafał Dobrucki przewidywał aż pięciu Polaków w cyklu na kolejny rok. Jak pokazał tor, były żużlowiec mocno się pomylił – W zeszłym sezonie w tym okresie powiedziałem, że w kolejnym będzie pięciu Polaków w Grand Prix. To się nie udało. Bardziej obawiałem się o to, że ktoś nie awansuje, niż wypadnie ktoś z cyklu. Niepolityczne by było, gdybym powiedział, że ma być mniej. Polaków zawsze ma być jak najwięcej i będę do tego zmierzał, bardzo byśmy tego chcieli. Myślę, że mamy fajną ekipę, cykl został troszeczkę przewietrzony. Szymek i Dominik wniosą trochę świeżej krwi. Nie są gorszymi zawodnikami. Mogą się tam fajnie zaprezentować i namieszać – przyznał na łamach polskizuzel.pl.

Selekcjoner ocenił także szansę powrotu „Magica” czy „Duzersa” – Myślę, że wrócą, natomiast nie wiem, kiedy. Nie wiem, jak szybko ten czyściec minie albo jak długo będą go potrzebować. Zupełnie nie w porządku było dla mnie to, że Maciek nie otrzymał dzikiej karty. Miał słaby sezon, ale ma duży potencjał. Wyrzucenie medalisty z poprzedniego sezonu jest poniżej pasa. Potem jednak sobie pomyślałem, że może to dobrze, że taki krok do tyłu będzie nabraniem rozpędu – zarówno dla Maćka, jak i dla Patryka. Wszystko zbudują sobie na nowo, odświeżą sprzęt. W lidze i w Grand Prix nie było kolorowo. Ich powrót to kwestia czasu. – skwitował.

Pierwsza runda SGP odbędzie się w Gorican, gdzie najlepsi na świecie wyjadą już 27 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to