Mamy nowego przewodniczącego GKSŻ

Żużel – Roszady w strukturach związkowych!

Czarny sport w Polsce doczekał się sporych rewolucji. Po siedemnastu latach piastowania stanowiska Przewodniczącego GKSŻ, Piotr Szymański ustąpił z niego na rzecz innej funkcji. Jego rolę przejął doświadczony działacz, Ireneusz Igielski.

O przewrocie w strukturach związkowych mówiło się od pewnego czasu. Całą machinę uruchomiło przejęcie przez Speedway Ekstraligę rozgrywek 1. Ligi Żużlowej od GKSŻ. Sam ruch ma na celu utworzenie kolejnej ligi zawodowej co jednocześnie wymogło na występujących w niej zespołach założenie spółek akcyjnych bądź sportowych spółek akcyjnych.

Szymański swoją rolę pełnił nieprzerwanie od 2006 roku, a efekty jego pracy możemy dzisiaj namacalnie zobaczyć. Polski działacz cieszył się także uznaniem międzynarodowym przewodnicząc Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe od 2014. Teraz czeka go rola Dyrektora 1. Ligi Żużlowej spod egidy PGE Ekstraligi.

Jego miejsce jako przewodniczącego GKSŻ zajął członek jej głównego zarządu – Ireneusz Igielski. Ten natomiast w swoim CV wymienić może chociażby pełnienie funkcji dyrektora zarządzającego w strukturach Unii Leszno, a podczas lat działania zebrał wiele cennego doświadczenia, z którego chętnie korzystali organizatorzy rund Grand Prix w Warszawie. Sam Igielski stał także za organizacja turniejów SGP/DPŚ w Lesznie. Do pomocy służyć mu będą wiceprzewodniczący, a nimi powołano Leszka Demskiego i Dariusza Cieślaka. Jednocześnie w zarządzie Głównej Komisji Sportu Żużlowego zabrakło miejsca dla Zbigniewa Fiałkowskiego.

Nowe władze GKSŻ czeka bardzo trudny początek działań. Pożar wywołany po słowach Remigiusza Substyka nadal żywo sobie poczyna, a środowisko czeka na pierwsze decyzje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to