Anders Thomsen

Żużel – Thomsen: „Zależy mi na tym, by udowodnić, że należę do światowej czołówki.”

Duńczyk minionego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Ponownie na drodze do sukcesów na torze stanęła mu kontuzja, która wykluczyła go z jazdy przez większość sezonu. Reprezentant Danii w nadchodzącej kampanii zrobi wszystko, aby udowodnić swoją wartość.

Anders Thomsen to jeden z żużlowców, którzy słownie i dosłownie dają z siebie wszystko nierzadko ryzykując zdrowie. Duńczyka w ostatnich latach kontuzje doświadczają nadzwyczaj często. Minione rozgrywki przerwane zostały już podczas Grand Prix Łotwy, gdzie zawodnik ebut.pl Stali Gorzów zaliczył fatalnie wyglądający upadek z jeszcze gorszymi skutkami w postaci urazu ręki, żeber czy wstrząśnienia mózgu.  

Brak możliwości startu wiązał się z wypadnięciem z prestiżowego cyklu, który jak dobrze wiemy dla żużlowców jest jednym z głównych celów. Jak przyznaje Thomsen w rozmowie z mediami SES Elite Speedway – Są pewne zadania, które chciałbym wykonać. To są cele, które pragnę zrealizować w nadchodzących latach, bo jest to, chociażby sukces w Grand Prix, czy medale z reprezentacją Danii. Chcę również sięgnąć po laury w krajowych mistrzostwach – zarówno indywidualnie, jak i w barwach mojej duńskiej drużyny – zaznacza zawodnik.

Szanse na powrót do Speedway Grand Prix 2025 dla Andersa rysują się w jasnych barwach, przede wszystkim dzięki dobrym występom w PGE Ekstralidze organizatorzy mogą wystosować do niego stałe zaproszenie, a inną z możliwości jest oczywiście wywalczenie awansu na torze. Tegoroczny Challenge odbędzie się na dobrze znanym Thomsenowi torze w Pardubicach, gdzie ten w 2015 roku zdobywał srebro indywidualnych mistrzostw świata juniorów – Czuję ogromne wsparcie, które płynie do mnie ze wszystkich stron. Bardzo zależy mi na tym, by udowodnić, że należę do światowej czołówki, więc chcę dotrzeć do październikowego turnieju w Pardubicach. Tamtejszy tor bardzo mi odpowiada – zakończył Duńczyk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to