Żużel – Tor na Stadionie Narodowym powstał!

Już 11 maja na największym obiekcie w Polsce rozegra się wielkie żużlowe święto w naszym kraju. Runda FIM Speedway Grand Prix zawita na Stadion Narodowy. Owal na to wydarzenie jest już gotowy, a o jakość jak zwykle zadbał Ole Olsen.

Druga runda światowego czempionatu to wydarzenie wielkie, a szczególnie na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym, który ugości najlepszych zawodników świata. Wydarzenie to z pewnością podobnie jak przed rokiem okaże się wizytówką całego cyklu, który nowy promotor chce rozgłaszać na całym świecie.

Tegoroczny turniej będzie ósmym razem jak czarny sport zawita na obiekt przy alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1 i z pewnością niewielu pamięta plamę, która powstała w 2015, kiedy to przy debiucie SGP w Warszawie zawiodło wszystko od toru poczynając na maszynie startowej kończąc. Z każdym kolejnym rokiem emocji jest coraz więcej, a tych masę zapowiadają organizatorzy już teraz, przy okazji zdradzając, że owal jest gotowy już teraz. Sama jego budowa rozpoczęła się tuż po wielkim wydarzeniu jakim był finał piłkarskiego Fortunia Pucharu Polski. O samym procesie opowiedział w filmie Ekstraligi Żużlowej, Krzysztof Gałandziuk, komisarz toru – W piątek rano na betonie nie było nic kompletnie. Rozpoczęło się wyznaczanie miejsca od band, które w ciągu sześciu, siedmiu godzin były już gotowe. W następnym dniu była układana nawierzchnia. W niedzielę kontynuacja, ubijanie i odpowiednie odmoczenie. Efekt mamy taki, że w trzy dni tor mamy praktycznie gotowy. Chcemy powtórzyć to, co udało się zrobić kilka lat temu, czyli najfajniejsze ściganie jak do tej pory. Rozmawiałem z Ole Olsenem. Plan jest dokładnie taki, aby powtórzyć ten schemat, który miał wtedy miejsce. Warunki sprzyjają temu, bo jest ciepło i myślę, że nam się to uda. Lata doświadczeń Ole Olsena pozwoliły na wyciągnięcie bardzo wielu wniosków. Ja nawet widzę po sposobie układania toru, który zasadniczo różni się od tego, co kiedyś. Można powiedzieć, że jest doskonały. Tak naprawdę gdybyśmy się uparli, to już w poniedziałek można byłoby robić pierwsze kółka – przyznał oficjel.

 

 

Początek wielkiego ścigania już w piątek, kiedy to o 17 zawodnicy zmierzą się w kwalifikacjach oraz nowatorskiej formule wyścigu sprinterskiego. Samo Grand Prix początek swój będzie miało w sobotę o 19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to