Wadim Tarasienko zastąpi Marcina Nowaka w Glasgow Tigers

Żużel – Wadim Tarasienko tygrysem. Zastąpi Marcina Nowaka.

Glasgow Tigers długo nie szukali nowego zawodnika po tym, kiedy szeregi trzeciej ekipy SGB Championship opuścił Marcin Nowak. Zastąpi go Wadim Tarasienko.

Rosjanin z polskim paszportem jest strasznie głodny jazdy po tym, kiedy poprzedni rok spędził poza motocyklem. Co prawda styczność ze sportem miał sporą, pomagał Kacprowi Pludrze, a efekty jego pracy widzieliśmy w trakcie sezonu 2022, kiedy to wychowanek Unii Leszno poczynił spore postępy. Te przełożyły się także na rozgrywki 2023, lecz w nich Pludra radził sobie już sam, a Tarasienko razem z nim w drużynie zapewnił Grudziądzkiej ekipie utrzymanie. Przedwczesny koniec zmagań w Polsce sprawił, że Wadim szuka każdej okazji do jazdy.

W lidze angielskiej znalazł angaż w najwyższej klasie w ekipie Peterborough Panthers, lecz gdy nadarzyła się okazja do jeszcze większej ilości startów 29 – latek nie wahał się. W trybie ekspresowym podpisał kontrakt z Glasgow Tigers. Włodarz Tygrysów, Cami Brown nie krył zadowolenia ze swojego ostatniego transferu – Wadim to światowej klasy zawodnik, a przy tym świetny gość. Kibice będą nim zachwyceni. Ciężko było usłyszeć wiadomość o stracie Marcina w kluczowej fazie sezonu, od zawsze był ulubieńcem Ashfield i zawsze nim pozostanie. To był trudny tydzień poszukiwań następcy, a także samej finalizacji transferu. Wadim był na naszym celowniku od jakiegoś czasu, a jego addycja znacząco wzmocni nasz zespół. Zawsze obiecujemy kibicom w Glasgow, że zapewnimy im jak najlepszą rozrywkę na Ashfield, a Vadim to pewnik wielkich emocji, To świetna wiadomość po stracie Marcina – zakończył Brytyjczyk w rozmowie z klubowymi mediami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to