Ważne wsparcie dla Unii Tarnów

Żużel – Ważne wsparcie dla Unii Tarnów!

W ostatnich dniach w klubie z Tarnowa działano wszelkimi siłami, aby zespół mógł wystartować w nadchodzących wielkimi krokami rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej. Z odsieczą dla Jaskółek nadeszło Województwo Małopolskie.

Po tym, kiedy Grupa Azoty wycofała się ze sponsoringu Unii Tarnów nad klubem zawisły bardzo ciemne chmury, grożące zasłużonemu zespołowi upadkiem, a co gorsza bankructwem i wycofaniem się z jazdy w sezonie 2024. Zarząd Tarnowian ostatnie dni spędził na próbach ratowania sytuacji i jak ogłosił Kamil Góral podczas niedawnej konferencji udało się. Z pomocną dłonią do Unii wyszło Województwo Małopolskie – Zarząd Województwa Małopolskiego dzisiaj zdecydował poprzez podjęcie właściwej uchwały o podjęciu współpracy marketingowej pomiędzy Województwem Małopolskim i klubem sportowym Unia Tarnów ŻSSA w sezonie 2024. Współpraca ma na celu wizerunkową obecność Małopolski podczas żużlowych rozgrywek w tym sezonie, a co przyczyni się do niekwestionowanej i szerokiej marki Małopolska. Jednocześnie pomoc ta umożliwi domknięcie budżetu klubu i przystąpienie do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej – powiedział Józef Gawron wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

O samej współpracy parę słów powiedział również sternik Unii – Bardzo się cieszę, że do grona naszych Partnerów dołącza Województwo Małopolskie, zwłaszcza w tak trudnym momencie dla naszego klubu. Wsparcie województwa umożliwi nam start w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024. Dziękuję Panu Marszałkowi Józefowi Gawronowi za okazaną pomoc i wsparcie. Liczę, że nasza drużyna spełni oczekiwania sponsorów oraz kibiców – podkreślił Kamil Góral.

Tym samym trzykrotni mistrzowie Polski wyjadą na tor w ramach inauguracji rozgrywek już 31 marca w Gnieźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to