Wielka zmiana w SoN2

Żużel – Wielka zmiana w SoN2!

Koniec z półfinałami Speedway of Nations 2. Promotorzy cyklu postawili na jeden wielki finał, podczas którego zmierzy się osiem najlepszych reprezentacji żużlowych do lat 21!

W tym roku kalendarzowym czekają nas dwie spore imprezy drużynowe. Seniorzy zmierzą się tym razem w Speedway of Nations, które na przemian z Drużynowym Pucharem Świata pojawia się w terminarzu, a młodsi zawodnicy ponownie jak przed rokiem staną pod taśmą w SoN2. Dyrektor cyklu, Rene Schafer zapowiada jednak dużą zmianę – Spoglądaliśmy na wiele opcji, szczególnie, że zawodnicy do lat 21 to przyszłość żużla, a co za tym idzie czuliśmy, iż dobrą decyzją będzie znalezienie sposobu, aby wszystkie kadry mogły zawalczyć na torze, a zawodnicy nabrali cennego doświadczenia podczas imprezy takiej rangi – przyznał.

Szef Speedway of Nations 2, zdradził także największą zmianę jaka nas czeka w tym roku – Nie będzie półfinałów ani Finału. Każda ekipa narodowa stanie naprzeciwko siedmiu innym krajom i ten kto zdobędzie na koniec najwięcej punktów zostanie Drużynowym Mistrzem Świata do lat 21. Z zaciekawieniem czekamy na tą imprezę – podsumował dla fimspeedway.com, Niemiecki działacz.

Podczas 28 wyścigów o mistrzostwo zawalczą Polacy, Duńczycy, Brytyjczycy, Łotysze, Australijczycy, Niemcy, Czesi oraz Szwedzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to