Wiktor Lampart z kontraktem w Birmingham Brummies

Żużel – Wiktor Lampart z kontraktem w Birmingham Brummies.

22 – letni zawodnik w przyszłym sezonie przetrze wiele nowych dróg. Wystąpi w dwóch zagranicznych ligach. Niedawno o nabyciu Lamparta poinformowali działacze brytyjskiej ekipy.

Dla zawodnika For Nature Solutions KS Apatora Toruń następne sezony będą niezwykle ważne. Na sobie ma jeszcze przez dwa sezonu parasol bezpieczeństwa w postali roli zawodnika do lat 24, jednak nie zmienia to faktu, iż musi walczyć o swój rozwój, a jak wiemy drzemie w nim wielki potencjał. Ten mają odblokować jazdy na trudniejszych torach niż w Polsce jak chociażby w Danii, gdzie związał się kontraktem z Holsted Tigers.

To wcale nie oznacza końca umów Wiktora Lamparta, przed kilkoma dniami parafował on kontrakt z działaczami Birmingham Brummies, którzy po powrocie do SGB Premiership chcą powalczyć z rywalami. Oprócz Polaka na pokładzie znaleźli się tacy zawodnicy jak Steve Worral, Tom Brennan, Zach Cock czy Leon Flint. O samym transferze 22 – latka nieco w rozmowie z klubowymi mediami powiedział prezes Nigel Tolley – Fakt, że byliśmy w stanie zainteresować Wiktora jazdą dla nas znaczy dla mnie wiele. Z moich informacji wynika, że był na celowniku innych ekip Premiership, jednak to nam udało się go zakontraktować. Oczywiście jazda w Wielkiej Brytanii będzie dla Wiktora czymś nowym i zajmie mu trochę zanim przyzwyczai się, jednak w mojej opinii jest jednym z takich żużlowców, którzy mają odpowiednio dużo talentu i zdolności, aby z tygodnia na tydzień wypadać coraz lepiej – zaznaczył.

Sternik brytyjskiego klubu zdradził także, że negocjacje nie trwały długo – Wiktor był nam bardzo mocno rekomendowany, a sam pokazał, że chce tu być. Rozmowy nie trwały długo i uważam, że będzie świetnym dodatkiem dla naszej drużyny – skwitował Tolley.

Postaw mi kawę na buycoffee.to