Żużel – Witkowski proponuje wyjście z patowej sytuacji.

Echa niedzielnego i poniedziałkowego zmagania z torem w Krośnie nie milkną. Honorowy Prezes PZM, Andrzej Witkowski widzi łagodne rozwiązanie tej sytuacji. Były sternik proponuje przeniesienie finału na neutralny grunt, z którym problemów nie ma.

Przez dwa dni tor w Krośnie nie spełnił wymagań regulaminowych co do bezpieczeństwa rywalizacji. Co prawda próby wyjazdu na owal były, lecz zawodnicy odmówili wzięcia udziału w zawodach. Fakt ten sprawił, że nie wiadomo co dalej z kończącym cykl Canal+ Indywidualnych Mistrzostw Polski finałem.

Trudno przypuszczać, żeby po raz trzeci zaryzykowano próbę rozegrania ich w Krośnie, gdzie nawierzchnia notorycznie stanowi problem. Sam wybór wcześniejszy mógł zastanawiać, szczególnie po skandalu z meczu ligowego i odebraniu licencji obiektu. W związku z czym Andrzej Witkowski proponuje rozwiązanie na łamach WP Sportowe Fakty.

„Dziwi mnie brak stanowiska PZM. Tu liczy się szybka reakcja, która będzie dobrą odpowiedzią na ostatnie wydarzenia. Moim zdaniem nie ma co czekać, tylko znaleźć najbliższy możliwy wolny termin i przenieść zawody na tor w Łodzi. Trzeba jak najszybciej zakończyć to zamieszanie, a po sezonie zastanowić się nad powrotem do organizacji jednodniowego finału IMP.”

Były sternik związku może mieć dużo racji, a sam zarząd H. Skrzydlewska Orła Łódź może być bardzo skory do przejęcia zawodów. W mieście włókniarzy trudno liczyć na fazę play-off w wykonaniu zawodników Marka Cieślaka, a dawka czarnego sportu na najwyższym poziomie może przyciągnąć wiele fanów na trybuny Moto Areny Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to