Norbert Kościuch rozstał się z Wybrzeżem Gdańsk

1. Liga Żużlowa – Epizod Kościucha w Gdańsku zakończony.

Norbert Kościuch w trakcie sezonu zasilił Zdunek Wybrzeże Gdańsk w ramach wypożyczenia z ZOOleszcz GKM Grudziądz. Doświadczonego zawodnika jednak zbyt wiele na torze nie zobaczyliśmy, a współpraca została definitywnie zakończona.

W jednym z komunikatów, a dokładniej tym oznaczonym numerem 109 z dnia 23 sierpnia dowiadujemy się, że kontrakt Norberta Kościucha z Wybrzeżem Gdańsk został rozwiązany. Może to zaskakiwać szczególnie, że przed tygodniem popularnego „Norbiego” mogliśmy zobaczyć w rywalizacji przeciwko Enea Falubazowi Zielona Góra. Jak się dowiadujemy przyczyną, która doprowadziła do takiej stany rzeczy są finanse.

W oficjalnym komunikacie klubu możemy przeczytać, że zawodnik 17 lipca złożył wniosek o rozwiązanie umowy z klubem w związku z przekroczeniem terminu płatności za punkty. Pieniądze z klubowego konta do żużlowca zostały wysłane co prawda 17 lipca, czyli w ostatnim regulaminowym dniu, jednak spór między obiema stronami wywołała kwestia, której strony uznanie rachunku jest słuszne. Kościuch pieniądze na swoim koncie znalazł dopiero 18 lipca, czyli 61 dni od momentu wystawienia faktury za wywalczone punkty.

Tym samym wiemy na pewno, że Kościucha nie zobaczymy za kilka dni podczas wyjazdowego meczu rewanżowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk, a swoją szansę w obliczu kontuzji Nicolai’a Klindt’a otrzymają juniorzy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to