Mads Hansen o play offach Wybrzeża Gdańsk

1. Liga Żużlowa – Hansen: „Po tym meczu wierzę w to, że awansujemy do play-offów.”

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed tygodniem uporało się dość gładko z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Dużą rolę odegrał w tym Mads Hansen. Duńczyk przyznaje, że chciałby pozostać w Gdańsku na kolejny rok.

Pomorzanie od samego początku roku mieli spore problemy z własnym owalem. Jeździło im się lepiej na wyjazdach niż przed własną publicznością. Ostatni mecz z Łodzianami może jednak napawać optymizmem. Zespół Eryka Jóźwiaka wygrał najwyższą różnicą w tym sezonie na obiekcie im. Zbigniewa Podleckiego, mimo że nawierzchnia była niemałą zagadką, a sam Mads Hansen tak komentuje to na łamach WP Sportowe Fakty.

„Od początku tor był trochę grząski i nie trafiłem najlepiej z ustawieniami. Później było już dużo lepiej. Nie ma co ukrywać, duże znaczenia miały pola startowe. Start w teorii jest taki sam dla wszystkich, ale pola pierwsze i trzecie były tego dnia najlepsze. Trzeba było startować dobrze z każdego pola.”

Duńczyk wierzy także, że po ostatnim meczu ekipa Wybrzeża może awansować do play-offów, a także w nich namieszać.

„Nie jesteśmy może najlepszym zespołem w tym sezonie i nie wygramy meczu za meczem, ale mamy bardzo dobry team spirit w drużynie. Każdy sobie pomaga i idziemy w dobrą stronę. Po tym meczu wierzę w to, że awansujemy do play-offów. Nasza drużyna jest na to gotowa.”

Sam zawodnik podkreślił także, że czuje się bardzo dobrze w zespole. Kibice uwielbiają to jak się prezentuje w barwach Gdańskiego zespołu, a zawodnik chciałby pozostać na kolejny rok.

„Na pewno chciałbym tu zostać, bo są tu bardzo świetni ludzie. Myślę, że tak będzie, ale nie chcę składać żadnych deklaracji, to dopiero połowa sezonu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to