Jakub Jamróg o wyborze nowego klubu

1. Liga Żużlowa – Jamróg o wyborze nowego klubu: „Krzysztof Mrozek bardzo konkretnie ze mną rozmawiał.”

Rekiny po bardzo dobrym sezonie 2023 celują znacznie wyżej w kolejnych rozgrywkach. Jeden z nowych nabytków, Jakub Jamróg opowiedział o powodach zmiany barw klubowych.

Wychowanek Tarnowskiej Unii to jeden z bardziej cenionych polskich seniorów na zapleczu Elity. Rok rocznie 32 – latek dostarcza średnią na poziomie minimum 1,8 pkt/bieg, a bywały nawet takie kampanie podczas których Jamróg przekraczał ponad dwa oczka w każdej gonitwie. Nowy nabytek Ślązaków w rozmowie z klubowymi mediami zdradził kulisy rozmów – Rok w rok były jakieś rozmowy, ale inne opcje były dla mnie korzystniejsze. Dziś to już jednak nie ma znaczenia, nie o to chodzi. Prezes Krzysztof Mrozek bardzo konkretnie ze mną rozmawiał. Podał konkretny skład i konkretny cel, a ja lubię działać, mając jak najmniej niewiadomych. Nawet jeśli miałem inne propozycje, a nie ukrywam, że takowe były, to tam nie było takiej stanowczości. Ostatnie moje wybory były, jakie były. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej – zaznaczył 32 – latek.

Jakub Jamróg jasno określił także, w co będzie celował razem z koelgami w przyszłym sezonie – Na finał, na awans. Jak najbardziej. Za rok nie będzie takiej drużyny, jaką był w minionych rozgrywkach Falubaz, który zdominował ligę. Skład, który ma ROW zdecydowanie może jechać o najwyższe cele. Konkurencja jest, bo wielu zawodników z Ekstraligi zeszło niżej i wzmocniło pierwszą ligę, jak nigdy dotąd. W sumie aż siedmiu takich żużlowców się pojawiło, porozchodzili się po zespołach, dzięki czemu będzie to ciekawie wyglądało – przyznał otwarcie.

Żużlowiec odniósł się także do krytyki w jego stronę jakoby był złym wyborem Prezesa Mrozka – Ocenia się mnie przez pryzmat tego, że niedawno jeździłem w Ekstralidze. Niektórzy sądzą, że będę wygrywał w pierwszej lidze jedną ręką, ale ja trzy lata temu wróciłem do innej pierwszej ligi niż ta, którą znałem. Kiedyś była słabsza, a teraz nie jest lekko – podsumował Jamróg w rozmowie z row.rybnik.com.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to