Klindt: "Celem dla zespołu powinno być dotarcie do finału"

1. Liga Żużlowa – Klindt: „Celem dla zespołu powinno być dotarcie do finału.”

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmontowało bardzo ciekawy skład na kolejne rozgrywki. Kapitan, Nicolai Klindt wierzy w doświadczoną grupę i podkreśla, że ich miejsce jest w finale 1. Ligi Żużlowej.

Nad Morzem po sezonie 2023 doszło do sporych rewolucji. Wybrzeże opuściło kilku zawodników, jednak działacze wcale nie próżnowali dodając do swojego zestawienia jeszcze przed otwarciem okienka transferowego takie nazwiska jak Niels-Kristian Iversen, Krzysztof Kasprzak, Mateusz Tonder czy Tom Brennan. Kontrakt natomiast przedłużył Nicolai Klindt, lider zespołu w minionym sezonie, który w rozmowie z polskizuzel.pl zdradził powody pozostania – Zainteresowanie ze strony innych klubów było. Nie chcę jednak zdradzać, ile otrzymałem propozycji. Mogę jednak zapewnić, że to była tylko wymiana informacji. W żadnym przypadku sprawy nie poszły dalej. Główny powód mojego pozostania w Wybrzeżu jest taki, że czuję się szczęśliwy w Gdańsku. Uwielbiam spędzać czas w tym mieście. Poza tym byłem bardzo dobrze traktowany przez klub i kibiców, co jest dla mnie niezwykle istotne – zaznacza 34 – latek.

Kapitan Wybrzeża poszedł także krok dalej i ocenił szansę jego ekipy w przyszłorocznych rozgrywkach – Moim zdaniem celem dla zespołu powinno być dotarcie do finału, aczkolwiek wiele zależy od tego, na kogo trafi się na początku w play-off. W związku z tym runda zasadnicza będzie bardzo ważna. Im lepiej się w niej spiszemy, tym łatwiej będzie nam przejść przez kolejne rundy w play-off – zaznacza jasno Duńczyk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to