Polonia Bydgoszcz z kolejnymi problemami

1. Liga Żużlowa – Kolejne kłopoty Abramczyk Polonii.

Uraz Daniela Jeleniewskiego jest jednak poważniejszy niż przypuszczano. Obyło się bez złamań, lecz to co wykazały badania powoduję, iż Gryfy musza liczyć na dobrą postawę Benjamina Basso.

Przypomnijmy do feralnego wypadku popularnego „Jelenia” doszło w ubiegłą niedzielę. Jego Abramczyk Polonia mierzyła się na wyjeździe z InvestHousePlus PSŻ Poznań, a całe zdarzenie miało miejsce już w czwartej odsłonie dnia. Na przeciwległej prostej po kontakcie z Kevinem Fajferem, Daniel wjechał wprost w bandę. Impet uderzenia był potężny, a obrazki makabryczne.

Gryfy dodatkowo muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Andreasa Lyagera, co tym bardziej podkreśla kapitalny ruch Bydgoszczan z zakontraktowaniem Benjamina Basso. Duńczyk w ostatnich spotkaniach dostaje coraz więcej szans, a jego jazda wygląda naprawdę dobrze. Tym samym klub z Kujawsko-Pomorskiego liczy tym mocniej na dobre występy zawodnika z kraju Hamleta.

Na łamach WP Sportowe Fakty informacje o stanie zdrowia Daniela Jeleniewskiego przekazał sam włodarz, Jerzy Kanclerz – Daniel rozmawiał z lekarzem, który zalecił mu od czterech do pięciu tygodni przerwy. Złamań nie ma, ale jest problem z nerwem w lewej ręce – zakończył sternik.

Przed Bydgoszczanami dwa bardzo trudne rywalizacje. Pierwszym z nich jest wyjazd do Gdańska na rewanżowe spotkanie z miejscowym Wybrzeżem, a za dwa tygodnie Gryfy ugoszczą lidera tabeli i najgroźniejszego rywala Enea Falubaz Zielona Góra.