Odejście Bloedorna potwierdzone!

1. Liga Żużlowa – Młody talent potwierdza odejście.

Trans MF Landshut Devils w przyszłym roku o ile wystartują w rozgrywkach będą musiały drastycznie przebudować swoje zestawienie. Spełnił się także najgorszy scenariusz, bowiem Diabły tracą młodego i bardzo perspektywicznego zawodnika jakim jest Norick Bloedorn.

Niemiecki klub od dwóch lat skutecznie rywalizuje na zapleczu Elity. Bawarczycy kolejny raz z rzędu sprawili psikusa i pomimo wróżb spadku zameldowali się w fazie play-off stawiając ponownie trudne warunki faworytom. Diabły jednak czeka trudny okres, po przejęciu przez Speedway Ekstraligę rozgrywek pierwszoligowych zmieniają się przepisy regulaminowe, które zmuszają włodarzy do działań i nie wiadomo czy starczy czasu na dopełnienie wszelkich formalności.

Dodatkowo optymizmu nie dodaje sytuacja kadrowa ekipy Sławomira Kryjoma i Klausa Zwerschiny. Swoje odejście ogłosił już Dimitri Berge, a klub potwierdził także rozstanie się z Jonasem Jeppesenem i Norickiem Bloedornem. Szczególnie bolesny będzie transfer młodego Niemca, który był jednym z liderów Diabłów. W przypadku 20 – latka spore zainteresowanie wykazują włodarze Rybnickiego ROW-u dla których transfer Noricka byłby idealnym rozwiązaniem. Pozyskaliby oni zawodnika na pozycję U-24, który przez kolejne kilka sezonów mógłby pełnić tą rolę.

O odejściu Bloedorna w komunikacie klubowym parę słów powiedział Klaus Zwerschina – Chcieliśmy przedłużyć kontrakt z Norickiem Bloedornem. Powiedział on nam jednak, że chciałby spróbować czegoś innego. A jego nowy team chciałby umieścić go w polskim klubie pierwszoligowym. Naszym zdaniem kolejny rok w Landshut byłby bardzo dobry dla jego rozwoju sportowego, ale w sporcie często są różne poglądy. W każdym razie dziękujemy Norickowi za jego zaangażowanie i dobre występy w Devils, oczywiście w połączeniu z najlepszymi życzeniami na przyszłość – dodał menedżer Bawarczyków.

Swoje dodał także prezes Bernhard Muggenthaler, który pragnął uspokoić fanów – Szkoda tych odejść, ale oczywiście nie są one dla nas zaskoczeniem. mamy jasne pomysły, ustalony budżet. Obecnie wdrażany jest nasz plan. Nic nie zostało jeszcze sfinalizowani ani podpisane, ale nasi fani mogą oczekiwać silnego składu, który będzie się starał i da z siebie naprawdę wszystko – podkreślił włodarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to