Krzysztof Mrozek

1. Liga Żużlowa – Mrozek: „Jestem bardzo zadowolony z tego transferu.”

ROW Rybnik wydaje się być w coraz lepszej dyspozycji, a duża w tym zasługa Mateja Zagara. Słoweniec po słabym początku stał się mocnym punktem drużyny Antoniego Skupnia.

Początki na Śląsku były bardzo trudne dla Zagara. Ten za samo przyjście wziął olbrzymie pieniądze, a jego występy co by dużo mówić nie zachwycały. Środowisko natychmiast wytykało prezesowi Rybniczan, Krzysztofowi Mrozkowi nieprzemyślany ruch, przytaczając jednocześnie słowa „Za jakość się płaci”.

Zawodnik jednak po słabszej jeździe przełamał się i zaczął punktować jak na lidera i byłego uczestnika cyklu SGP przystało. W rozmowie z WP Sportowe Fakty, Prezes ROW-u Rybnik wyjawia przyczynę.

„Kiedy Matej do nas przyjechał, miał silniki od jednego z tunerów. Od razu mówię, że nazwiska nie podam. Nie mam w zwyczaju robić jednemu reklamy, a drugiemu antyreklamy. Faktem było jednak to, że się męczył. Nie było odbicia. Facet wygrywał start, a na trzydziestym metrze był kilka metrów z tyłu. Obserwowałem to przez jeden, drugi mecz i widziałem, że bardzo się stara. W pewnym momencie przyszedł czas, by zareagować, więc przekazałem mu, że mam klubowe silniki od Flemminga Graversena. Dodałem, że przecież nic nie traci, a może być tylko lepiej. Matej spróbował i to wypaliło. W międzyczasie sam dokupił u Flemminga jednostki. Co ciekawe, pierwszy z naszych silników z czasem mu eksplodował. Wydarzyło się to w Poznaniu podczas biegu, w którym jechaliśmy na 5:1. Drugi silnik… też eksplodował. Nie mam jednak wątpliwości, że ten klubowy sprzęt pomógł mu wejść na właściwą drogę. Poza tym Matej daje też drużynie bardzo dużo nie tylko pod względem sportowym.”

Sternik „Rekinów” wspomina o tym, iż media potrafią nakręcić bardzo negatywna atmosferę wobec zawodników. Tak też według działacza było w kontekście Mateja Zagara, który jest totalnym przeciwieństwem.

„Kolejny raz powiem, że środowisko jest specyficzne. Czasem jest tak, że komuś przypina się łatkę. Niektórych zawodników nazywa się bucami lub mówi, że wprowadzają złą atmosferę. Tak było z Matejem. Ja nie robiłem sobie nic z tych plotek. A teraz jestem naprawdę zadowolony, bo widzę, ile pracy podczas narad wykonuje Matej. Jego wskazówki dla młodszych kolegów są niezwykle cenne. Wszyscy, którzy opowiadali o nim te głupoty, powinni się wstydzić. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *