Nowa nazwa rozgrywek 1. Ligi Żużlowej

1. Liga Żużlowa – Nowa nazwa rozgrywek!

Przejęcie przez Speedway Ekstraligę rozgrywek 1. Ligi Żużlowej miało za sobą ponieść sporo zmian. Doczekaliśmy się najważniejszej. W przyszłym roku liga ta oprócz przejścia w zawodową, otrzyma nową nazwę – Speedway 2. Ekstraliga.

Po wielu latach sprawowania władzy nad druga najlepsza żużlową ligą w Polsce, GKSŻ zostanie zastąpiona przez władze najlepszych rozgrywek w kraju. Wojciech Stępniewski wraz ze spółką Speedway Ekstraliga zapowiedzieli wręcz od razu garść popraw jakie chcą wprowadzić w rozgrywkach. Najważniejszą oczywiście był fakt, że kluby w niej występujące nie mogły dalej działać na zasadach stowarzyszeń, lecz przeistoczyć się w spółki akcyjne bądź sportowe spółki akcyjne.

Na tym jednak nie koniec. Jak wiemy w czarnym sporcie pojawiają się coraz większe pieniądze, a wszystko to za sprawą coraz lepiej docierającego marketingu. W tym celu władze PGE Ekstraligi, zdecydowały się na zmianę nazwy rozgrywek drugiego szczebla w Polsce. Zamiast 1. Ligi Żużlowej w akcji ujrzymy Speedway 2. Ekstraligę! Potoczne zaplecze Elity otrzymało bardzo podobny nawiązujący do ligi nadrzędnej logotyp, a co ważne kibice ośrodków dotychczas występujących w pierwszej lidze wyniki swoich ulubieńców będą mogli śledzić za pośrednictwem połączonej dla Ekstraligi i 2. Ekstraligi aplikacji. Nieco więcej o tym powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl, Przemysław Szymkowiak – Zmiany wprowadzać będziemy stopniowo, a największa ich część ujrzy światło dzienne w marcu przyszłego roku. Funkcjonalności ekstraligowej aplikacji mobilnej zostaną rozszerzone o Speedway 2. Ekstraligę, gdzie wprowadzimy relacje meczowe i powiadomienia o wynikach, a social media PGE Ekstraligi obejmą też content związany z dodatkowymi rozgrywkami. Będzie też zmiana domen. Sezon 2024 jest pierwszym etapem zmian, więc zakładamy, że będziemy mieli rozwój, ale etapowy. Na pewno dwie najbardziej popularne funkcjonalności aplikacji zostaną wdrożone dla Speedway 2. Ekstraligi – a więc niezależny Typer i Manager. Oczywiście wszystko w ramach jednej, znanej nam i posiadanej przez ponad 150 tys. użytkowników aplikacji mobilnej. Rozróżnimy treściowo także naszą stronę internetową i będziemy chcieli, aby jak najwięcej kibiców klubów Speedway 2. Ekstraligi dokonało migracji na nasze kanały – podkreśla menedżer ds. PR w PGE Ekstralidze.

Natomiast sam Prezes Stępniewski mówi wprost – Utworzenie z 1. Ligi Żużlowej, ligi zawodowej, to jest krok milowy po siedemnastu latach od czasów, kiedy Andrzej Rusko, Leszek Tillinger i Marian Maślanka podjęli pierwsze działania wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, które miały na celu stworzenie ligi zawodowej. Uważam, że należy podkreślić, iż ówczesny żużel, chociaż był rozpoznawalny w wielu ośrodkach w całej Polsce, miał wielu kibiców lokalnie, nie był traktowany poważnie z punktu widzenia największych miast i Warszawy, a przede wszystkim, znajdował się na etapie transformacji. Już zaczęły się pojawiać pieniądze, ale jeszcze nie były inwestowane w przemyślany sposób – zaznaczył sternik.

Na ten moment nie wiadomą jest nazwa 2. Ligi Żużlowej, lecz jak Ekstraliga zapewnia, GKSŻ pracuje już nad tym faktem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to