1. Liga Żużlowa – Obawy w szeregach Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Trudno sobie wyobrazić sytuacje w której Gryfy będą musiały sobie radzić bez swojego dżokera jakim jest Wiktor Przyjemski. Wiemy jednak co młodzianem po groźnym upadku w MIMP.

Zawody w Lublinie ułożyły się wprost fatalnie dla osiemnastolatka. W swojej pierwszej gonitwie znalazł się, aż dwukrotnie na torze. Za pierwszym razem upadek nie był groźny, jednak to co się stało w powtórce zmroziło krew w żyłach fanom Bydgoskiej ekipy. Przyjemski z impetem uderzył o nawierzchnie toru przy Alejach Zygmuntowskich i długo nie wstawał. Ratownicy, którzy znaleźli się obok zawodników natychmiast rozpoczęli badanie Wiktora, po czym na noszach został przetransportowany najpierw do karetki, a nią do szpitala. O stanie zdrowia swojego zawodnika w specjalnym komunikacie przekazała Abramczyk Polonia.

„Po upadku w 1. biegu finału MIMP Wiktor był niezdolny do dalszej jazdy i został przewieziony do szpitala. Badanie RTG nie wykazało złamań, jednak późniejszy tomograf wykazał rysę na kręgu C2. Wiktor przejdzie kolejne szczegółowe badania w Bydgoszczy. O stanie zdrowia będziemy informować na bieżąco.”

Na ten moment trudno nam powiedzieć, ile i jak długo potrwa przerwa Wiktora od startów. Jednocześnie pod znakiem zapytania stoją jego występy indywidualne jak i drużynowe. 4 września planowany jest 3. Finał IMP podczas którego Przyjemski miał zastąpić Adriana Gałę, a niecały tydzień później przed swoją publicznością Wiktor stanąć miałby do rywalizacji w ramach Tauron SEC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to