Ogromna strata Bydgoszczan

1. Liga Żużlowa – Ogromna strata Bydgoszczan!

Przez pewien czas Bydgoski klub milczał w sprawie występu Wiktora Przyjemskiego. Teraz jednak już wiemy, że spełnił się najczarniejszy scenariusz. Gryfy w półfinale pojada bez swojego lidera!

Po upadkach w Lublinie podczas Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski zastanawialiśmy się co dalej z występem 18 – latka. Lider zaplecza elity ze średnią na poziomie 2,5 pkt/bieg został przetransportowany do szpitala tuż po karambolu. Pierwsze wieści były dość optymistyczne, jednak badanie tomografem wykazało rysę na kręgu C2, co kazało zawodnikowi oraz nam zachować większą wstrzemięźliwość w ferowaniu wyroków.

Po tygodniu oczekiwań, klub w najnowszym komunikacie przekazał wieści w sprawie Przyjemskiego. Te nie są dobre dla fanów Gryfów. Szczegółowe badania pod okiem prof. dr hab. Zbigniewa Serafina wykazały obrzęk szpiku zęba obrotnika oraz trzonu C2. Tym samym występy Wiktora w najbliższym czasie są nie możliwe. Przed Polonią bardzo ciężki mecz o finał rozgrywek z także osłabionym ROW-em Rybnik. Poza walką o Ekstraliga toczy się batalia o pozostanie nadziei polskiego żużla w Bydgoszczy.

Treść komunikatu:

„Wiktor Przyjemski jest po kolejnych badaniach. Te odbyły się wczoraj pod okiem prof. dr hab. Zbigniewa Serafina w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jurasza w Bydgoszczy, za co serdecznie dziękujemy. Wykryto obrzęk szpiku zęba obrotnika i trzonu C2. Wiktor nie wystąpi w zawodach TAURON Speedway Euro Championship oraz w meczach półfinałowych 1. Ligi Żużlowej. Po ustąpieniu obrzęku przejdzie kolejne badania kontrolne, które pozwolą określić moment powrotu na tor. Zarówno Wiktor, jak i cały jego team będą z drużyną w Rybniku oraz podczas rewanżowego pojedynku w Bydgoszczy. Cały zespół intensywnie przygotowuje się do obu spotkań i przystąpi do nich w pełni zmobilizowany. Będziemy musieli radzić sobie bez Wiktora, ale zrobimy wszystko, by wygrać.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to