Patrick Hansen to człowiek ze stali

1. Liga Żużlowa – Patrick Hansen to człowiek ze stali!

Koszmar jaki przeżył Patrick Hansen podczas meczu półfinałowego zaplecza Elity mógłby złamać niejednego zawodnika. Jednak nijak to się ma do Patricka, ten walczy każdego dnia, a postępy widoczne są gołym okiem!

Nikt nie chce wracać do wydarzeń z półfinałowego spotkania pomiędzy Arged Malesą Ostrów a KS ROW-em Rybnik, a dokładniej trzeciej odsłony wspomnianej rywalizacji. W niej doszło do paskudnie wyglądającego wypadku z udziałem Matiasa Nielsena, Patryka Wojdyły oraz wspomnianego wcześniej Patricka. Najgorzej z całego rozrachunku wyszedł Duńczyk, który natychmiast został przetransportowany do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa, a dodatkowo uskarżał się na brak czucia w nogach.

Na całe szczęście operacja odbarczenia uszkodzonego fragmentu udała się w pełni, a sam Hansen rozpoczął intensywny proces rehabilitacji. Pierwsze dobre znaki wysłał sam zainteresowany pokazując, że może stanąć na nogach, a także swoją obecnością w parku maszyn podczas ostatnich zawodów w Rybniku. Dobrych wiadomości o zdrowiu sympatycznego Duńczyka to jednak nie koniec. W ostatnim ze swoich wpisów przekazał on swój cel na najbliższe miesiące jakim jest powrót do ścigania.

„Gdzie jest chęć tam jest droga”

Dalej ciężko pracujemy nad tym, żeby wrócić na motor i być gotowym na początek sezonu 2024. Po niecałych 2 miesiącach rehabilitacji w Krakowie, z bardzo kompetentną ekipą rehabilitantów, już teraz widać ogromne postępy. Jest już możliwe chodzenie o kulach i trenowanie na rowerze stacjonarnym. W zeszłym tygodniu w centrum rehabilitacyjnym w Krakowie był odwiedzić Patricka były trener kadry duńskiej – Anders Secher. Było wiele rozmów o przyszłości. Przy okazji zdecydowaliśmy, żeby kontynuować naszą współpracę, która zaczęła się od tego sezonu, kiedy Anders np. był z Patrickiem podczas wywalczenia brązowego medalu na IM Danii. Dobre wyniki z rehabilitacji i kontynuacja współpracy z Andersem Secher daje jeszcze więcej optymizmu i nadziei, żeby być w 100% gotowym na wiosnę 2024. W piątek, 27 października zakończy się rehabilitacja w Krakowie. Później będziemy kontynuować treningi w ambulatoryjnym centrum rehabilitacji bliżej domu, w okolicy Rybnika – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to