1. Liga Żużlowa – Raport urazowy.

Miniony tydzień na torach pierwszoligowych obfitował w liczne upadki. Niestety większość z nich wyglądało groźniej, a żużlowcy doznali urazów. Pora na nieco więcej szczegółów.

Zacznijmy od sobotniego spotkania Orła Łódź z ROW-em Rybnik. Tam swoje upadki zaliczyli Jakub Sroka oraz Tomasz Gapiński. Młodzieżowiec Łodzian brał udział w karambolu podczas drugiego biegu, kiedy to próbując ominąć upadających Trześniewskiego i Dula został trafiony motocyklem i z impetem wpadł w bandę. Jak się okazało Jakub miał wiele szczęście, gdyż obyło się na potłuczeniach i siniakach.

Gorzej miała się sprawa z Tomaszem Gapińskim. Kapitan Orła po walce z Patrickiem Hansenem doznał złamania obu nadgarstków. To wiąże się niestety z dłuższą przerwą, a nawet końcem sezonu dla doświadczonego zawodnika.

Do groźnej kraksy doszło także w Poznaniu. Tam Daniel Jeleniewski w czwartej odsłonie potężnie wpadł w bandę na przeciwległej prostej. Upadek wyglądał fatalnie, lecz jak przekazała Polonia Bydgoszcz w komunikacie konieczne było jedynie nastawienie barku, a dodatkowe badania nie wykazały żadnych złamań.

O stracie zawodnika może mówić także drugoligowy Start Gniezno. Kacper Gomólski co prawda w tym tygodniu nie jechał jednak, odczuwał skutki upadku sprzed dwóch tygodni. Udał się w związku z tym na badania, które to wykazały kompresyjne złamanie kręgu C5. To oznacza nie mniej ni więcej kilkutygodniową przerwę w startach dla „Gingera”.