1. Liga Żużlowa – Rewolucja w PSŻ Poznań!

InvestHousePlus PSŻ Poznań zaskakuje raz jeszcze. Beniaminek nie tak dawno ogłosił zmianę sponsora tytularnego, a teraz nadeszła rewolucja w sztabie szkoleniowym. Skorpiony tym samym mają nowego trenera.

Jak się dowiadujemy z ostatniego komunikatu klubu, po niedzielnym meczu na domowym owalu minimalnie przegranym z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, została podjęta obopólna decyzja o końcu współpracy Poznańskiego zespołu z Tomaszem Bajerskim.

Wyniki sportowe na Golęcinie nie zachwycały co by dużo mówić. Po dziewięciu meczach ostatnia lokata w ligowej tabeli oraz zbliżające się widmo spadku nie dawały wielkiego pola manewru działaczom. Ci sięgnęli po sprawdzonego w pierwszoligowych bojach Adama Skórnickiego. To także powrót ulubieńca fanów na „stare śmieci.” Postać „Sqóry” może jednak zdziałać wiele dobrego, bowiem jedno z kluczowych dla Skorpionów spotkań rozegra się w Łodzi, a były żużlowiec geometrię i specyfikę Moto Areny Łódź zna idealnie.

Na łamach WP Sportowe Fakty o swoim odejściu parę słów powiedział sam Bajerski. W swojej ocenie wykonał on dobra pracę i cel postawiony przed nim był nadal w zasięgu ręki. Racji trenerowi nie możemy odmówić, bowiem 1. Liga w tym sezonie jest bardzo zacięta i wszystko nadal może się zdarzyć.

„Domyślałem się, że tak to może się skończyć. Podczas rozmowy władze klubu nie podały mi jednak powodu zwolnienia. Ja chciałem jeszcze pracować, w drużynie atmosfera była bardzo dobra i wciąż mieliśmy spore szanse na utrzymanie, a przecież właśnie to był tegoroczny cel drużyny. Od początku było jasne, że nie będzie to łatwe zadanie. Ja nie mam sobie nic do zarzucenia i nie uważam, bym swoimi decyzjami przyczynił się do ostatnich porażek.”