Sobotnie mecze zostały przełożone

1. Liga Żużlowa - Sobotnie mecze przełożone.

Sobota miała stanąć pod znakiem ligowego ścigania w 1. Lidze Żużlowej. Do niego jednak nie dojdzie. W najnowszym komunikacie GKSŻ dowiadujemy się o przełożeniu kilku meczów na inny termin. Powodem jest rozgrywanie tego samego dnia 1. Finału Tauron SEC.

Pierwszym z przełożonych w czasie meczy jest potyczka H. Skrzydlewska Orła Łódź i Arged Malesy Ostrów. Dla obu zespołów spotkanie 10. Kolejki 1.Ligi Żużlowej jest arcyważne. Zarówno Łodzianie jak i Ostrowianie potrzebują punktów niczym tlenu. H. Skrzydlewska Orzeł po dziewięciu meczach ma na swoim koncie ledwie sześć punktów, Arged Malesa legitymuje się identyczną ilością ligowych oczek, lecz odjechała dwa spotkania mniej.

Podopieczni Marka Cieślaka zawodzą, a szczególnie lider Timo Lahti. Fin nie przypomina siebie sprzed roku, lecz to właśnie on jest powodem przełożenia spotkania. W obliczu kontuzji Dominka Kubery, Lahti jako pierwszy rezerwowy cyklu najprawdopodobniej otrzyma szansę występu w Częstochowie. GKSŻ samym komunikatem o przełożeniu meczu niejako dał sygnał, iż tak się właśnie stanie.

Nie dojdzie również do innych spotkań tego dnia. Hit 2. Ligi Żużlowej między OK Bedmet Kolejarzem Opole i Texom Stalą Rzeszów odbędzie się 24 godziny później. Udział w Finałach SEC bierze Adam Ellis, czyli fundament Kolejarzy. Nie wystartuje także rywalizacja w Zielonej Górze, gdyż obaj liderzy Bawarczyków ustawią sie pod taśmą w Częstochowie. Nowy termin póki co nie jest znany.

Wiemy także, iż spotkanie między H. Skrzydlewska Orłem Łódź, a Arged Malesą Ostrów rozegrane zostanie 16 lipca o 18:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *