Mateusz Tonder

1. Liga Żużlowa – Tonder: „Chciałem załatwić tę sprawę jak najszybciej.”

Mateusz Tonder wraz z końcem sezonu 2023 opuścił H. Skrzydlewska Orła Łódź. Nowym domem wychowanka Falubazu będzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a sam zainteresowany powiedział kto podpowiedział mu wybranie tej opcji.

Za Mateuszem Tonderem mocno przeciętne rozgrywki w barwach Łódzkiego klubu, w którym razem z Jakubem Jamrogiem tworzył nie raz parę na torze. Jak się okazuje ten drugi pomimo swojego niedawnego konfliktu z Gdańskim klubem polecił mu transfer nad Morze. Doradzał mu także Grzegorz Zengota, z którym zawodnik jest bardzo blisko, bowiem jego siostra jest wybranką zawodnika FOGO Unii Leszno.

Co do Kuby Jamroga… wiadomo, że miał swoje historie z klubem, ale mimo to mówił, że powinienem tu przyjść, bo panuje świetna atmosfera. “Zengi” również mi pomagał podjąć decyzję. Gdyby twierdził, że mam omijać Wybrzeże, to na pewno by o tym powiedział. Teraz pozostaje tylko czekać na sezon – powiedział Tonder w rozmowie z portalem trójmiasto.pl

Sam zawodnik cieszy się z przywitania jego osoby przez kibiców Wybrzeża. Wychowanek Falubazu przyznaje także, że chciał podjąć decyzje o barwach klubowych jak najszybciej – Myślę, że kibice przyjęli mnie bardzo dobrze. Nie widziałem negatywnych komentarzy. Znajomi się cieszyli i nawet trochę zazdrościli, że będę mieszkał nad morzem. Traktuję to jako fajny plusik, ale wiadomo, że nie przyjeżdżam do Gdańska na wakacje, tylko pracować na jak najlepsze wyniki. Byłem na spotkaniach także w innych klubach, ale rozmowa z menedżerem Wybrzeża była bardzo konkretna i to mi się spodobało. Zresztą mi również zależało, by dołączyć do tej drużyny. Podaliśmy sobie ręce i już wiedziałem na czym stoję. Chciałem załatwić tę sprawę jak najszybciej, by przez zimę mieć spokojną głowę. Cieszę się, że będę reprezentował gdański klub w przyszłym roku – zakończył senior Wybrzeża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to