1. Liga Żużlowa – Wiemy co z Beckerem!

Ostatni mecz Enea Falubazu Zielona Góra nie potoczył się dla nadziei amerykańskiego żużla, tak jakby sobie wymarzył. Po raz kolejny w sezonie jest kontuzjowany. Wiemy więcej co z jego zdrowiem.

Samo feralne zdarzenie miało miejsce podczas szóstej odsłony hitowego spotkania jedenastej kolejki zaplecza PGE Ekstraligi. Abramczyk Polonia Bydgoszcz prowadziła w spotkaniu, a Enea Falubaz musiał gonić wynik. To przed końcem drugiej kolejki startów stało się jeszcze trudniejsze, bo w motocykl Beckera wjechał Olivier Buszkiewicz. Reprezentant USA uderzył z impetem w nawierzchnie, a pierwsze badania mówiły o złamaniu ręki. Lekarze zawodów oczywiście Luke’a nie dopuścili do dalszej części zawodów. Mimo to Myszki Miki zdołały dogonić rywala i przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę.

Jak dowiadujemy się z komunikatu klubu, szczegółowe badania w Bydgoskim oraz Zielonogórskim wykazały złamanie kości śródręcza lewej dłoni. Sam Luke w poniedziałek przeszedł operacje, a tuż po niej rozpocznie proces rehabilitacji.

Sezon 2023 jest bardzo pechowy dla Jankesa. Już na samym początku nabawił się poważnej kontuzji nogi, która nie tak dawno pozwoliła mu na pierwsze starty. Te jednak nie trwały długo, bo po ledwie miesiącu, Amerykanin ponownie zameldował się w szpitalu. Panaceum na zło ma być jednak powrót po urazie Wiktora Trofimowa, który zgłasza swoją gotowość.

Postaw mi kawę na buycoffee.to