Wiemy co ze zdrowiem Patricka Hansena!

1. Liga Żużlowa – Wiemy co z Patrickiem Hansenem.

Makabra, dramat, moglibyśmy w nieskończoność wymieniać patrząc na wypadek z udziałem Duńczyka podczas trzeciej gonitwy rewanżowego spotkania ćwierćfinałowego 1. Ligi Żużlowej. Znamy nieco więcej szczegółów do co zdrowia Patricka.

Rewanż jak każdy inny można by rzec. ROW Rybnik stanął przed wyzwaniem obronienia 12 punktów wywalczonych na swoim obiekcie. Patrick Hansen, kapitan drużyny podszedł do rywalizacji niezwykle zmotywowany, chcąc jak zawsze zostawić serce do walki na torze. Niestety, zostawił prawdopodobnie zdrowie. W trzeciej odsłonie wspomnianego meczu, Duńczyk po niezłym starcie został ostro wypchnięty przez Matiasa Nielsena, a pech chciał, że wpadł na swojego drużynowego kolegę, po czym jego maszyna złapała olbrzymią moc. Sam motocykl poleciał po kontakcie z dmuchaną bandą w trybuny, a zawodnik uderzył z wielką siłą w dmuchawca. Poza w jakiej to jednak zrobił była tak niefortunna, że natychmiast ratownicy podejrzewali u żużlowca uraz kręgosłupa.

Pierwsze negatywne informacje znalazły dość szybko potwierdzenie w ustach włodarza Rybniczan. Krzysztof Mrozek przed kamerami Canal + rzekł – Nie jest dobrze. W tej chwili Patrick jest przewożony do szpitala w Kaliszu, gdzie musi przejść operację.

Rybniczanie potwierdzili to także w nocnym komunikacie – W tej chwili trwa operacja Patricka w szpitalu w Kaliszu. Potrwa ona około trzech godzin. Rano będziemy mogli powiedzieć więcej na temat rokowań. W tej chwili wiemy, że Patrick ma uraz kręgosłupa. Sprawa jest poważna, ale trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia – możemy przeczytać.

Oczekiwania do rana były długie, a przyniosły nam na całe szczęście dobre wieści. Patrick przeszedł operacje z pozytywnym skutkiem i w najbliższych dniach będzie oczekiwał na rehabilitacje – Za nami długa i ciężka noc. Według lekarzy operacja kręgosłupa Patricka Hansena przebiegła pomyślnie. Jest trochę więcej optymizmu, jest nadzieja. Ordynator szpitala w Kaliszu odbarczył rdzeń kręgowy. Patrick dalej leży na oddziale neurologicznym. Jest jeszcze problem z płucami, które są obite. Patrick pozostanie w szpitalu w Kaliszu jeszcze kilka dni, a potem pojedzie prosto do ośrodka rehabilitacyjnego. Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby podać takie bardziej pewne informacje na temat stanu jego zdrowia. Lekarze będą go obserwować, a my czekamy na kolejne dobre wieści. Jutro Patrick przejdzie zabieg zespolenia złamanej kostki. – czytamy w oświadczeniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to