Wilki Krosno dopięły ważną inwestycję

1. Liga Żużlowa – Wilki Krosno dopięły ważną inwestycje.

Na Podkarpaciu czarny sport rośnie w siłę na każdym kroku. Cellfast Wilki Krosno pomimo zakończonego sezonu, działają prężnie i aktywnie. Klub ogłosił właśnie koniec bardzo ważnej inwestycji!

Najlepsza żużlowa liga świata zarządzana przez Ekstraligę Żużlową pnie się ku górze na każdym możliwym szczeblu, stawiając jednocześnie na rozwój młodzieży. W tym celu ogłoszony został projekt Ekstraliga Żużlowa 3.0, który zakłada zmiany w piramidzie szkoleniowej. Wtedy to wprowadzono Ekstraligę U-24, a także czteroklasowy rozwój młodych adeptów – pitbike, 125cc, 250cc oraz 500cc.

Odbiło się to także na mini żużlu, a kluby, które ścigały się w PGE Ekstralidze zobligowane zostały do posiadania owalu do szkolenia talentów w klasach 80-140cc. Niektóre ekipy już takie obiekty miały, a inne jak Arged Malesa Ostrów czy Cellfast Wilki Krosno zaczęły ich budowę. Ostrowianie podpunkt ten zrealizowali za pośrednictwem działań na działce Waldemara Górskiego, który to owy mini tor stworzył. Krośnianie pomyśleli nieco bardziej przyszłościowo i stworzyli oddzielny obiekt wyposażony w bandy, furtkę, bramę oraz niezbędny rurarz, za pomocą którego będzie można pociągnąć elektrykę potrzebną do maszyny startowej. Niebawem jest także opcja dobudowania miejsca dla sędziego oraz postawienie regulaminowych świateł potrzebnych do organizacji zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to