2. Liga Żużlowa – Co dalej z Kolejarzem Rawicz?

Sezon 2023 nie był wymarzonym dla „Niedźwiadków” jednak nikt nie spodziewał się takiego finiszu. W najnowszym komunikacie GKSŻ dowiadujemy się o zawieszeniu klubu!

W Rawiczu przed tegoroczną kampanią głosów o ambitnych celach było zdecydowanie mniej niż przed rokiem. Sławomir Knop nie wspominał o walce o awans, a przy okazji zakontraktował dość intrygująca ekipę złożoną w większości z weteranów czarnego sportu. Początek nie był zły, własny owal sprzyjał Niedźwiadkom, a te napsuły krwi faworytom. Im dalej tym jednak było tylko gorzej. Pod koniec rozgrywek 2023 było na tyle źle z płynnością finansową ekipy, że zrezygnowało z wystawiania podstawowych zawodników na poczet juniorów i rezerwowych składu Macieja Jądera.

Prezes Rawiczan w trakcie sezonu mówił o tym, że gdy nie dostanie wsparcia finansowego to żużla w Rawiczu w kolejnych latach nie będzie. Słowa te wybrzmiały groźnie, a na dodatek doszła batalia z fanklubem, któremu nie spodobały się działania włodarza. Sternik klubu zostawił pożar i znikł na pewien czas, a krytyczną sytuacje ratowała Anna Giżyńska wraz z Maciejem Jąderem. Fani nie zostawili swojej drużyny, a nawet zasponsorowali ich wypłaty za jedno ze spotkań za pośrednictwem specjalnej zbiórki. Jak się okazuje problemów Kolejarza to nie koniec. W komunikacie nr 115 Głównej Komisji Sportu Żużlowego dowiadujemy się, że Rawiczanie zostali zawieszeni z powodu niedopełniania orzeczeń wspomnianego wyżej podmiotu.

Komunikatu ze strony klubu na ten moment brak. Jedno jest pewne, Rawiczan czeka bardzo trudna zima. Oby nie okazało się, że stracimy ośrodek z żużlowej mapy Polski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to