Adrian Cyfer wywiad

2. Liga Żużlowa – Cyfer: „Na pewno będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony.”

Adrian Cyfer przechodził z Opola do Poznania w wierze, że ruch ten pomoże mu popchnąć jego karierę szczebel dalej. Skończyło się jednak na powrocie na stare śmieci, na których rządzi i dzieli!

Po sezonie 2022 w barwach OK Bedmet Kolejarza Opole wychowanek Stali Gorzów zakomunikował włodarzom, że ma zamiar ścigać się w rozgrywkach pierwszoligowych. Otrzymał on bowiem angaż w PSŻ Poznań, gdzie niestety koniec końców wielu szans do jazdy nie otrzymał. Cyfer chcąc ratować swój sezon zdecydował się na wypożyczenie do Enea Polonii Piły, gdzie wyrósł na dominatora 2. Ligi Żużlowej.

28 – latek w dotychczasowych odjechanych 43 biegach notuje wyśmienitą średnią na poziomie 2,419 która plasuje go na drugim miejscu tuż za Pawłem Miesiącem. Pilanie co prawda nie mają szans na awans do play-offów, jednak w ostatnim meczu sezonu w Gnieźnie każdy będzie chciał pokazać na co go stać. Sam zainteresowany wrócił jednak myślami do spotkania w Opolu i nie krył swojego rozczarowania, że tak późno udało mu się rozczytać swój nie tak dawny domowy tor – Można było się pokusić o zwycięstwo, z początku zabrakło moich punktów. Nerwy się gdzieś wkradły, zmienił się ten tor w porównaniu do tego co było przed rokiem. Szybko i przyjemnie nie było go można odczytać. Udało mi się to dopiero w połowie spotkanie, dzięki pomocy mojego tunera, który oglądał to spotkanie – odparł Adrian Cyfer w rozmowie z klubowymi mediami.

Żużlowiec rodem z Gorzowa zapowiedział także, że Pilanie wcale nie jadą, aby tylko odjechać spotkanie w Gnieźnie. Chcą powalczyć na sam koniec sezonu – Na pewno będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony, bo tak jak w Opolu na naszym zespole nie będzie żadnej presji. My nie musimy za wszelką cenę dostać się do play-offów. Kibice będą zadowoleni z naszego wyniku – zakończył lider Enea Polonii Piły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to