Drymajło o funkcjonowaniu Stali Rzeszów

2. Liga Żużlowa – Drymajło: „Chcemy funkcjonować latami, a nie tylko przez chwilę.”

Texom Stal Rzeszów rozgrywa naprawdę udanie sezon 2023. Żurawie razem z Kolejarzem Opole liczą się w walce o awans, lecz ważna jest także stabilizacja jaka dzieje się za plecami zawodników.

Rzeszowski ośrodek kilka lat temu był domem chaosu i dezorganizacji. Stal zalegała swoim zawodnikom obecnym jak i byłym, przez co tak naprawdę niegdyś potęga czarnego sportu w Polsce legła w gruzach. Rządy Michała Drymajły jednak wiele rzeczy zmieniły.

Rzeszowianie przede wszystkim postawili na stabilizacje finansową. Nie robią niczego ponad stan ani nie przyjmują taktyki tu i teraz. Wszystko jest robione z głową jak przyznaje sam Prezes w rozmowie z WP Sportowe Fakty. Sam zainteresowany dodaje także, że obecnie sami zawodnicy zgłaszają swoje kandydatury na przyszły rok, co niegdyś było raczej jedynie marzeniem.

„Poprawa w postrzeganiu naszego klubu jest widoczna. Zgłaszają się już do nas zawodnicy pierwszoligowi, którzy proponują swoje usługi, jeśli awansujemy. Są też tacy, którzy są gotowi do jazdy zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze, bo wiedzą, że budujemy w Rzeszowie stabilny klub. Dodam, że na ten moment jesteśmy wypłaceni za wszystkie mecze. Przygotowujemy się zresztą do stworzenia raportu półrocznego. Na ten moment w klubie nie ma ani jednej przeterminowanej faktury. Mogę zapewnić, że żużel w Rzeszowie na pewno nie przestanie istnieć. Kibice mogą być o to w stu procentach spokojni. To nie jest tak, że w tym roku postawiliśmy wszystko na jedną kartę i musi się udać. Budujemy stabilny klub i myślę, że wychodzi nam to całkiem nieźle. Nigdy nie będziemy działać w myśl zasady “zastaw się, a postaw się”. Chcemy funkcjonować latami, a nie tylko przez chwilę.”