Ernest Koza kończy karierę

2. Liga Żużlowa – Ernest Koza kończy karierę!

We wtorkowe popołudnie Grupa Azoty Unia Tarnów nie pochwaliła się kolejnym transferem, lecz przekazała przykra wiadomość, o zakończeniu kariery sportowej przez Ernesta Kozę.

Decyzja wychowanka oraz dotychczasowego kapitana Unii Tarnów może wielu dziwić. Sam żużlowiec ogłosił swoje odejście w samym kwiecie wieku dla jeźdźca, bowiem na karku ma ledwie 29 lat. Co prawda ostatnie lata do najlepszych dla Ernesta nie należały, gdyż co roku prezentował on inne barwy. Tegoroczne rozgrywki nie były zachwycające w jego wykonaniu, ale też nie były fatalne. W dwunastu meczach swojej drużyny, Koza wystąpił w 54 biegach notując średnią na poziomie 1,796 będącą 18. najlepszą w rozgrywkach. Same występy jednak nie musiały się do tego przyczynić, spore znaczenie mają ruchy kadrowe Unii, która znacząco się wzmocniła, a miejsca dla wychowanka Jaskółek zwyczajnie w świecie by zabrakło.

Tym samym jedną z ostatnich szans, aby zobaczyć Ernesta na motocyklu będzie VI Memoriał Krystiana Rempały, który rozegra się już 22 października.

Nasz zawodnik, nasz wychowanek, nasz kapitan, nasz Ernest Koza postanowił zakończyć swoją karierę sportową. Niedzielny VI Memoriał Krystiana Rempały będzie nie tylko wspomnieniem Krystiana, ale jednocześnie pożegnaniem Ernesta. Tym bardziej zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Będzie to ostatnia szansa na zobaczenie Ernesta walczącego na torze oraz do powiedzenia “DZIĘKUJEMY”. Pewnie w niejednym oku zakręci się łza wzruszenia, ale my zapamiętamy Ernesta jako pełnego energii, humoru i sportowej ambicji zawodnika, który przez wszystkie lata startów dał nam wiele radości. Ernest, wszystkiego najlepszego na dalszej ścieżce Twojego osobistego i rodzinnego rozwoju. Wpadaj do nas jak najczęściej – przekazała w komunikacie Unia Tarnów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to