2. Liga Żużlowa – Hans Nielsen w Pile!

Powrót żużla do Piły zaczyna rozkręcać się coraz bardziej! Włodarze klubu w sobotnie popołudnie zaprezentowali nowego menedżera ekipy na sezon 2024, a nim został Hans Nielsen!

Okres przerwy od żużla dla Hansa Nielsena zbyt długi nie był. Przed obecnym sezonem były selekcjoner kadry Danii zrezygnował ze stanowiska na rzecz Nickiego Pedersena. Legenda czarnego sportu bezrobotna pozostała niecały rok, bowiem na angaż Duńczyka zdecydowali się Pilanie.

Dla Polonii bez wątpienia jest to wielkie wydarzenie, szczególnie patrząc jak rozwija się projekt wystartowany ledwie przed tą kampania, a ściągniecie jakże zasłużonej dla miasta jak i całego żużla postaci może tylko pomóc.

Nielsen od jakiegoś czasu przebywał w Grodzie Staszica jednak niewiele wskazywało na taki rozwój sytuacji. Głośniej było o potencjalnych transferach Polonii, czy choćby o rozgrywanym tego samego dnia Memoriale Wiesława Rutkowskiego.

Dla byłego żużlowca będzie to powrót na obiekt przy ulicy Bydgoskiej 76 po blisko 24 latach. Podczas swoich występów w kevlarze Polonii, Duńczyk święcił chociażby wywalczenie Drużynowego Mistrzostwa Polski w roku 1999.

Włodarze poinformowali także o podpisaniu prekontraktów z obecnymi zawodnikami Danem Gilkesem i Jonasem Knudsenem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to