Kolejarz Opole doczeka się modernizacji stadionu

2. Liga Żużlowa – Kolejarz Opole doczeka się modernizacji stadionu.

Na takie wieści od Prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego od dawna oczekiwali nie tylko włodarze Opolskiego Kolejarza, ale także kibice. Sternik miasta poinformował o ważnych krokach na temat modernizacji domu czarnego sportu.

Jakiś czas temu Zygmunt Dziemba, Prezes Kolejarza Opole w rozmowie z klubowymi mediami podkreślał, że niebawem spotka się z Prezydentem Wiśniewskim, a głównym tematem rozmów ma być stadion – O ile z kwestią toru sobie poradzimy, o tyle gorzej jest w kwestii infrastruktury stadionu. Aktualnie nie spełnia on wymagań, żebyśmy mogli ścigać się ligę wyżej. W tej sprawie jestem już umówiony z Panem prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim, z którym spotkam się w przyszłym tygodniu. W związku z powyższym nie chcę i nie będę zapowiadał walki o awans. My chcemy się w przyszłym roku skupić na rozwoju naszej młodzieży i wygrywaniu spotkań w Opolu – mówił włodarz.

Słowa te na marne nie poszły, bowiem Prezydent Wiśniewski kilka dni temu za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił rozpoczęcie prac nad projektem modernizacji obiektu – Mamy zgodę spółki Remtrak na udostępnienie części terenu ich zakładu na to, aby móc opracowywać dokumentację modernizacji nowego stadionu Kolejarz Opole. Realizatorem zadania jest MOSiR Opole. To jeszcze nie zgoda na zamianę działek, ale nie ma już przeszkód do rozpoczęcia przygotowania dokumentacji. A dokumentacja jest niezbędna do modernizacji stadionu przy ul. Wschodniej. W budżecie miasta przewidzieliśmy 300 tys. zł na ten dokument. Zatem startujemy! – czytamy w komunikacie.

Tym samym Opolanie doczekają się już niebawem obiektu z prawdziwego zdarzenia, a jak wiemy ten temat dość mocno poróżnił jednego z głównych sponsorów Kolejarza firmę Bedmet, a właśnie Prezydenta Miasta Opola.

Postaw mi kawę na buycoffee.to