Kolejarz Rawicz odwieszony!

2. Liga Żużlowa – Kolejarz Rawicz odwieszony!

Rawiczanie ostatnio nie przeżywają najlepszego okresu. Sezon 2023 skończył się bardzo słabym wynikiem, a Główna Komisja Sportu Żużlowego niedawno zawiesiła klub z powodu nie opłacenia kary. Jak podają Niedźwiadki, wszystko zostało już nadrobione.

O rozgrywkach 2023 w Rawiczu wszyscy będą chcieli zapomnieć jak najszybciej. Mimo nienajgorszego składu, Kolejarz nie mógł nim dysponować w każdym meczu przez problemy finansowe. Prezes Knop otwarcie mówi, że gdy nie pojawi się dodatkowy sponsor, który wspomoże go w prowadzeniu zespołu, niedźwiadki znikną z żużlowej mapy Polski, a pozostanie jedynie Rawicka Akademia Żużla, która jest dumą włodarza jak sam o niej. W tle doszedł także konflikt na linii prezes – kibice, który ponoć został ugaszony jednak nie do końca. W komunikacie nr 116 Głównej Komisji Sportu Żużlowego dowiadujemy się, że Rawiczanie opłacili zaległe kary co oznacza ich odwieszenie.

„W związku z wykonaniem kar wynikających z orzeczeń GKSŻ, w dniu 7 września 2023 r. stan zawieszenia klubu RKS Kolejarz Rawicz został zniesiony.”

Na oficjalnym fanpage’u Kolejarza znajdziemy również wpis potwierdzający te działania, a także ważne słowa jakoby przyczyną kar byli kibice, co ponownie wywołało niemałą burzę pośród fanów niedźwiadków.

„Temat rac odpalanych przez Kibiców Kolejarza na trybunach dał o sobie znać w dniu wczorajszym, co pośrednio przyczyniło się do zawieszenia naszego Klubu. Po niespełna dobie – kary opłacone, Klub odwieszony, race ugaszone, RKS wciąż istnieje!”

Mimo odwieszenia klubu przez GKSŻ, w Wielkopolsce przez jesień oraz zimę może się bardzo dużo wydarzyć. Czy będą to dobre zmiany to się przekonamy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to