2. Liga Żużlowa – Paweł Piskorz: „To taki skład z wizją.”

Texom Stal Rzeszów wywiązuje się świetnie z roli faworyta rozgrywek. Żurawie znajdują się w czubie tabeli i wiele wskazuje, że nikt ich nie zatrzyma w drodze po awans. Kilka słów o obecnym sezonie jak i planach powiedział menedżer ekipy, Paweł Piskorz.

Rzeszowianie na ten moment zajmują drugą lokatę, tuż za niespodziewanymi liderami z Opola. Ci jak sam Paweł Piskorz w rozmowie z polskizuzel.pl wspomina jego nie zaskakują, a nawet twierdzi, że można było przypuszczać taki rozwój sytuacji.

„W przypadku Kolejarza Opole należało się tego spodziewać. Od początku było wiadomo, że oni są solidnym zespołem. Może nieco zaskakuje postawa niektórych zawodników, ale trafili z formą, sprzętem i jadą.”

Menedżer Stali największą niespodziankę widzi w postawie Esbena Hjerrilda, który zrobił jeszcze większe postępy niż przed rokiem.

„On mocno zaskakuje. Było wiadomo, że to fajny zawodnik, bo dobrze jechał, ale nie aż tak, jak w tym sezonie. On prezentuje naprawdę wysoką formę.”

Sternik ekipy z Rzeszowa mówi o potrzebnym spokoju, bowiem prawdziwa walka dopiero rozpoczyna się w fazie play-off, która była ich celem od samego początku.

„Dlatego spokojnie czekamy na play-off. Jazda w tej fazie rozgrywek od początku była naszym celem i tego się trzymamy. Każdy mecz fazy zasadniczej traktujemy jednak jak finał, jak coś ważnego. Wyjazd do Daugavpils, o którym wspomniałem, chcielibyśmy wygrać, bo jeszcze nigdy Stal nie pokonała Lokomotivu na Łotwie. Gdyby teraz się udało, to przeszlibyśmy do historii.”

Na sam koniec Piskorz wspomniał także o samych motywach budowania kadry. Ta jest tak spinana, aby tworzyła już fundament do jazdy w wyższej klasie rozgrywkowej.

„Pracujemy nad tym [nowymi transferami Dop. Red.]. Od początku zakładaliśmy, że kadra, którą budujemy na ten rok, wygląda, jak wygląda, żeby był jakiś fundament pod pierwszą ligę. To taki skład z wizją. Po awansie na pewno trzeba będzie szukać juniora, bo choć zostaną z nami Bartek Curzytek i Kryspin Jarosz, to jeden dobry młodzieżowiec się przyda.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to