Czy Wanda Kraków wróci dl ścigania ligowego?

2. Liga Żużlowa – Powrót kolejnego ośrodka?

Najniższy szczebel rozgrywkowy w przyszłym roku może wrócić do pełnowymiarowej obsady! Rysują się duże szanse na powrót czarnego sportu w Krakowie!

Ostatnie miesiące entuzjastów żużla w Polsce muszą bardzo cieszyć. Polonia Piła odbija się od dna i stawia przeciwnikom trudne warunki, popularna Skałka za kilkadziesiąt godzin ugości po ponad sześcioletniej przerwie pierwszych zawodników w ramach zawodów Nice Cup. Powrotów jednak to nie koniec. Podczas Kolegium Żużlowego na antenie Canal +, Krzysztof Cegielski potwierdził starania o odrodzenie speedway’a w Krakowie.

„Wszystko wskazuje na to, że w Krakowie zostanie podjęta próba przystąpienia do rozgrywek 2024. Obecnie trwają usilne poszukiwania sponsorów potrzebnych do zbudowania drużyny. Jest duże zaangażowanie miasta z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim na czele. Żużel ma okazję się wybić. W projekcie ma być miasto, spółki miejskie, wielu poważnych biznesmenów i wszyscy już pracują nad tym, by zbudować budżet na kolejny sezon.”

Najważniejsze w tym wszystkim wydaje się duże zainteresowanie tematem, Jacka Majchrowskiego. Prezydent Miasta wykazuje duże chęci do wsparcia odbudowy Wandy Kraków, pomimo iż w mieście stacjonują dwa potężne kluby piłkarskie Wisła i Cracovia. Dodatkowo na korzyść przemawia sama lokalizacja. Stolica Małopolski to miejsce siedzib wielu wielkich przedsiębiorstw, które swoim sponsoringiem mogłyby sprawić, że Krakowianie nie biliby się tylko o utrzymanie w lidze i wiązanie końca z końcem. Tych ostatnio nie udało się związać, kiedy to Wanda w 2019 przegrała wszystkie ligowe mecze zostawiając po sobie olbrzymie długi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to