Problemy Kolejarza Opole

2. Liga Żużlowa – Problemy OK Bedmet Kolejarza Opole.

Jeden z faworytów rozgrywek 2. Ligi Żużlowej w ostatnich dniach nie ma najlepszego szczęścia. Dwóch zawodników do lat 24 wypadło ze składu Kolejarza Opole w związku z kontuzjami.

Pech Opolan rozpoczął się od kontuzji Esbena Hjerrilda, który to w trakcie testimonialu Nielsa-Kristiana Iversena zanotował upadek, który na jakiś czas wykluczył go z rywalizacji. W tym momencie oczy sztabu szkoleniowego natychmiast skierowały się ku Espenowi Soli. Ten jednak również nie jest zdolny do jazdy. Młody zawodnik brał udział w mistrzostwach kraju w sobotę. Po udanej rundzie zasadniczej, w której zdobył 14 punktów, awansował do finału. Niestety, w trakcie gonitwy zanotował upadku, który zakończył się dla niego bolesną kontuzją. Zamiast stanąć na podium, Solę czekała wizyta w szpitalu. Złamał on rękę, co oznacza dłuższą przerwę w jego udziale w zawodach żużlowych.

Kontuzja Espena Soli to na pewno niezbyt dobra wiadomość dla Tauron U24 Włókniarza Częstochowa, ponieważ Norweg był ważnym zawodnikiem w U-24 Ekstralidze. W mediach społecznościowych Sola opublikował zdjęcie rentgenowskie, na którym było widać złamaną kość. Sam zawodnik poinformował również, że doznał złamania ręki w dwóch miejscach, a także doznał obrażeń żeber.

Miejmy nadzieję, że Espen Sola szybko wróci do zdrowia i będzie mógł kontynuować z powodzeniem swoją karierę żużlową po zakończeniu rekonwalescencji, bowiem to obok Mathiasa Pollestada jeden z największych talentów skandynawskiego speedwaya.

Postaw mi kawę na buycoffee.to