Robert Chmiel został cichym bohaterem Kolejarza Opole

2. Liga Żużlowa – Robert Chmiel cichym bohaterem Kolejarza Opole.

Przed rozpoczęciem sezonu po raz pierwszy od dawna Kolejarze z Opola nie byli wymieniani w gronie faworytów do awansu. Drużyna Marcina Sekuli zaskakuje swoja postawą, a szczególnie Robert Chmiel.

Wychowanek ROW-u Rybnik obok Oskara Polisa to jeden z liderów ekipy. Sam zawodnik przez wielu działaczy był już skreślany i nie widzieli w nim przyszłości. Prezes Kolejarza, Zygmunt Dziemba w rozmowie z „Tygodnikiem Żużlowym” przyznaje iż uwierzył w swojego podopiecznego i dodatkowo obdarzył go zaufaniem w postaci dwuletniego kontraktu.

„Pozytywnie zaskakuje mnie także Robert Chmiel, którego niektórzy już skreślali. Zainwestowaliśmy w tego zawodnika, tym bardziej że ma z nami dwuletni kontrakt. Chcemy z tym zawodnikiem związać się na dłużej, odbudować go, bo widzimy w nim potencjał.”

Sternik klubu wspomniał także o tym iż po raz pierwszy od dawna na zespole nie ciąży presja bycia faworytem. Według niego to spory handicap dla zawodników, którzy z luzem i wielką chęcią wygrywania podchodzą do spotkań.

„Mamy bardzo dobrą atmosferę w drużynie i to jest najważniejsze niż znane nazwiska. Nie ma żadnej presji na zespole i jak widać, to działa. Drużyna chce wygrywać i widzę to na każdym kroku. Cel jest też taki, żeby szkolić naszych wychowanków. Mamy trzech juniorów, którzy robią postępy i to widać z meczu na mecz. A jak dojdą jeszcze starty w zawodach młodzieżowych, to mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy efekt”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *