Unia Tarnów faworytem w oczach Bajerskiego

2. Liga Żużlowa – Unia Tarnów faworytem w oczach Bajerskiego.

Rozgrywki 2. Ligi Żużlowej w przyszłym sezonie zapowiadają się niezwykle ciekawie. W miejsce premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej celuje kilka ekip.

Okienko transferowe właśnie ruszyło, jednak wiele kart w ekipach zostało odsłoniętych. Najwięcej pokazali działacze Unii Tarnów. Jaskółki wspierane przez Grupę Azoty zbudowały bardzo silne zestawienie, które daje jasny sygnał rywalom – jedziemy po awans. Podobnie ten fakt widzi Tomasz Bajerski w rozmowie z polskizuzel.pl – Słyszałem, że Polonia się zbroi, Start też montuje solidny skład, ale Unia na papierze wygląda jednak zdecydowanie lepiej od tych dwóch zespołów. Nie mówię, że przejdzie te rozgrywki suchą stopą, bo tak nie będzie, ale zdziwiłbym się, gdyby Unia miała problemy. Jeśli Polonia lub Start zrobią jakiś zakup, który zrobi różnicę, to zmienię zdanie Jednak na tę chwilę, to Unia jest numerem jeden – zaznaczył były szkoleniowiec PSŻ Poznań.

Tomasz Bajerski na dalszych miejscach widzi Polonię Piła lub Start Gniezno. Nie wyklucza także szans Niemców, którzy niestety o awans nie będą mogli jechać – Może ktoś z duetu Polonia, Start, a może Niemcy z Landshut, bo oni też mają niezły skład. Szkoda, że bez prawa awansu. Musieliby spółkę założyć, a skoro to był taki problem i w tym roku od tego odstąpili, to nie przypuszczam, żeby za rok coś się miało zmienić – podkreślił.

Menedżer Skorpionów w sezonach 2022-2023 ocenił także komu działacze powinni powierzyć po awansie jazdę na torach pierwszoligowych – Trzech zawodników może dostać szansę. Bellego i Lahti na pewno. I jeszcze ktoś z duetu Cyfer, Jeleniewski. Nie wiem, jak ten drugi będzie się prezentował po kontuzji. Jednak taki Cyfer może w końcu odpalić i przebić się do pierwszej ligi. Miałem go w tym roku w Poznaniu, więc mogę powiedzieć, że on ma potencjał – zakończył Tomasz Bajerski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to