W Opolu o awans nie będą walczyć

2. Liga Żużlowa – W Opolu o awans nie będą walczyć!

Kolejarz Opole zapowiada, że sezon 2024 nie będzie tym w którym drużyna mierzyć będzie w awans. Zygmunt Dziemba otwarcie mówi o swoich planach na przyszłość czarnego sportu przy ulicy Wschodniej.

Opolanie od kilku sezonów w rokowaniach przed początkiem rozgrywek wypadają znakomicie i są przymierzani do jazdy w wyższej klasie rozgrywkowej. Za każdym razem jednak czegoś brakuje, a teraz pojawił się największy problem jakim jest obiekt, na którym rozgrywają swoje mecze. W świetle nowych regulacji Speedway Ekstraligi w 1. Lidze Żużlowej, stadion Kolejarza nie spełnia tych wymogów.

W ostatnich dniach doszło jednak do zapowiadanej rozmowy Dziemby z Prezydentem Wiśniewskim, który obiecał początek planowania modernizacji obiektu. Sam sternik Kolejarza w rozmowie z Opolska360.pl przyznał, że konwersacja była bardzo owocna – Jak najbardziej na plus, padło wiele konkretów z obu stron. Chcemy zrobić tak, by potem wszystko było zgodnie z licencją i regulaminami, które obowiązują nie tylko w 2. lidze, ale i na wyższych poziomach rozgrywkowych. To będzie “generalna przebudowa – pokreślił działacz.

Prezes Opolan w dalszej części rozmowy podkreślił także, że nikt nie zamierza w Kolejarzu teraz bić się o awans, w który celują ośrodki z Piły i Tarnowa – Jest dużo telefonów, zawodników na rynku jest sporo, ale my w przyszłym roku nie będziemy bić się o 1. ligę. Tym bardziej, że bardzo mocno zbroją się w Tarnowie i Pile. Z nimi raczej nie będziemy w stanie konkurować. Nie mówię, że nie będziemy walczyć, bo będziemy: o jak najlepszy wynik, o fazę play off, ale walkę o awans zostawiamy sobie dopiero na sezon 2025 – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to